Skocz do zawartości

bierze olej po wymianie uszczelki pod glowica


Gość dobry2001

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dobry2001

Jutro bede mial troche wiecej czasu to postaram sie podjechac do jakiegos dobrego mechanika ( o ile jeszcze tacy sa i niech mi wymienia te uszczelniacze) Bo jezeli to pierscienie to ciekawe, czy jest sens pakowac sie w koszty :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mariusz23and

Co ty piszesz ze olej tak lykaja te 8v nie lykaja mialem vectre 1,8 8v i astre mam 1,4 8v i nie lykaja i nie lykala oleju jak wszystko bylo ok oczywiscie w astrze to na 10 tys to z 250ml dolewam moze to prawie nic vectra to juz nie pamietam.Szczegulnie to lykaja no te 16v a kiedys mialem u kumla deewo to 1,5 bodajze cuda tam zrobilismy i usczelniacze nowe pierscienie nowe na tlokach i tak dalej lykal olej wiec tylko zostala sprzedaz i martw sie kolego co go kupiles i tyle nic tam nie pomagalo.Jak cos to umnie w 1.4 koszt to pierscienie 200 plus planowanie 70 i uszczelniacze zaworow 30 uszczelka 60 i drobne zeczy to mi wyszlo same czesci 400 zl robocizna hm sam to robilem bo i docieralem troche zawory bo mialy juz lekkie przedmuchy na wydechowych sama pasta pomogla.

Edytowane przez mariusz23and

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dobry2001

A powiedzcie panowie jezeli wymienialem wszystko 10 tys km temu tzn: uszczelke pod glowica, kompletny rozrzad, uszczelka pod klawiatura, uszczelki kolektorów to jak przyjdzie do wymiany tych uszczelniaczy i pierscieni to musze na nowo planowac glowice i wymieniac to wszystko?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mariusz23and

Pierscienie tak musisz zwalac glowice+ miska olejowa w dol i uszczelka nowa, planowac to oceni ci mechanik ale raczej nie,uszczelniacze da rade wymienic bez zdejmowania glowicy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelki pod kolektorami możesz zostawić stare,pod kapą zaworową też (najwyżej wymienisz jak będzie lała).To czy białkować głowicę musi Ci ktoś sprawdzić na stole traserskim lub konkretnym przymiarem,10 tyś to niby nie dużo,ale głowica mogła się bujnąć.

Rozrząd też zostawiasz(zwróć uwagę na kierunek pracy paska żeby go założyć tak samo)

Więc wymieniasz UPG,uszczelniacze zaworowe,pierścienie i uszczelkę misy olejowej.(dobrze by było dotrzeć zawory)

 

W zeszłym roku przerabiałem ten temat od A do Z.

http://forum.opel24.com/topic/45554-Astra-F-14-SI-bardzo-duze-branie-oleju/page__view__findpost__p__407506

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opel ma strasznie delikatne silniki szczególnie te 16V wyciągnięte.

 

Silniki nie są delikatne tylko posiadacze nie potrafią ich szanować, moja Asia ma 190tyś nalatane i dolewam jej oliwki może ze 300ml na 15tyś

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dobry2001

za jakies 2 tygodnie bede wiedzial wiecej bo bylem u fachowca i ma mi posprawdzac kompresje i powiedziec co dalej czy to wina uszczelniaczy czy pierscieni

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz ja kompresje miałem ok a olej chlał.

Pierścienie uszczelniające były takie sobie nie najgorsze a olejowe wytarte i zapieczone.

Wynika z tego że sprawdzenie kompresji nie do końca ujawni stan szczelności cylinder-tłok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dobry2001

bylem dzisiaj u kilkow fachowcow i sie dowiadywalem co i ile moze kosztowac to ceny sa duze od 600 zl do 1200zl zalezy co bedzie trzeba robic oczywiscie ceny z materialem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policz same części.

UPG:60-80zł

uszczelniacze prowadnic zaworowych:40zł

Pierścienie tłokowe:180-200zł

uszczelka misy olejowej:40zł

350zł na części to takie minimum zakładając że reszta zostanie stara i głowica bez planowania.

Do tego robocizna a trochę dłubania przy tym jest(dniówka się pewnie uzbiera)

Dolicz jeszcze olej,filtr i coś ekstra np.na docieranie zaworów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności