Skocz do zawartości

Antena CB???


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jacko323

Witam kolegów wczoraj dostałem od kolegi radyjko QUER wraz z anteną firmy hastler długość anteny to jakieś 100cm.w mieście to niech diabli jak ktoś nadaje to jeden wielki trzask poza miastem jest OK. dodam że nie mam zielonego pojęcia o CB.Ja mogę mieć antene najwyżej 55cm bo chaczę przy wjezdzie do i z garażu a jak mam ściągać to mam gdzieś to radio i oczywiście upatrzyłem sobie inną antene coś takiego Antena magnetyczna FLORIDA

firmy PRESIDENT długość 45cm.a tu są jej namiary http://allegro.pl/an...1597696357.html i właśnie mam pytanie czy warto zaiwestować w tą antene do tego radyjka, nadmienie że to radio ma tylko służyć jako dupochron byle nie trzaskało i trzeszczało w nim pozdrawiam Jacek [ dodam że powtarzam temat bo nikt mi nie potrafi podpowiedzieć czy dać sobie spokój z tym czymś o nazwie QUER i dokupić antene czy oddać radyjko i bardzo podziękować ]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 123
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość jacko323

Antena Florida od biedy ujdzie jeśli ma być tylko du*ochronem, ale radio do niczego. Zainwestuj w lepszy sprzęt.

 

Witam serdecznie i to jest konkretna odpowiedz dzięki bardzo, a tak na marginesie jaką byś mi polecił antenke ale tak max-80cm długości pozdrawiam Jacek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz tylko taką krótką antenę, to możesz pokusić się o nowy model SIRIO SUPER 70 - długość 70cm, ale jest to antena montażowa, więc albo zamontujesz ją na uchwycie, albo będziesz musiał dokupić do niej magnes. W każdym razie zmieścisz się w zakładanym zakresie długości do 80cm.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadmienie że to radio ma tylko służyć jako dupochron byle nie trzaskało i trzeszczało

 

Antena musi być zestrojona z radiem ( wizyta u fachmana za ok 30-40 zł). Od redukcji trzasków jest tłumik zakłóceń ( squelch czy jakośtam), tyle że zmniejsza zasięg odbioru ( nie nadawania). Jak nie zestroisz to jest gorzej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość jacekviola
Od redukcji trzasków jest tłumik zakłóceń ( squelch czy jakośtam)

 

 

nie trzasków tylko szumu

 

 

 

tyle że zmniejsza zasięg odbioru ( nie nadawania). Jak nie zestroisz to jest gorzej.

 

od zmniejszenia zasięgu a raczej czułości radia to jest RFGAIN a nie squelch.

Zestrojenie anteny nie większego wpływu na odbiór natomiast ma na nadawanie owszem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

( wizyta u fachmana za ok 30-40 zł)

Strasznie dorgo coś.. ja w Białymstoku zapłaciłem 10zł, w gratisie dostałem jeszcze wtyk do zapalniczki..

jacko323 są takie anteny które sie składają więc może poszukaj czegoś dłuższego..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

ja w Białymstoku zapłaciłem 10zł, w gratisie dostałem jeszcze wtyk do zapalniczki.

Kolego to ciekawe bo sam wtyk będzie tyle kosztował.

20-30 zł. to standard choć co miasto to inaczej lecz ceny są zbliżone.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego to ciekawe bo sam wtyk będzie tyle kosztował.

20-30 zł. to standard choć co miasto to inaczej lecz ceny są zbliżone.

Serio, serio mówię.. Chociaż tak na prawde zapłaciłem 13 zł, bo 3zł musiałem dać za sreberko pod magnez bo zapomniałem z domu i taka też cena była na nim - 3zł.

Także nie wiem ile kosztował styk, a ile usługa.. ale łacznie zapłaciłem 13zł..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności