Skocz do zawartości

Antena CB???


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli nie odkręcam jej codziennie. To byłoby niezłe.

Montaż na stałe za pomocą uchwytu.

 

Czyli jedynie w okolicach rogów maski od strony kierowcy bądź pasażera.

Ja starałbym się zamontować z prawej strony w połowie długości maski uwzględniając widoczność.

 

co zyskuję montując antenę na rogu maski zamiast na zderzaku tylnym? Czy to będzie działać lepiej?

Zatem czy lepiej na masce niż na zderzaku z tyłu? I dlaczego, bo ja (laik kompletny w CB) nie widzę różnicy.

Mniejsze straty w układzie czyli większą sprawność takiej instalacji co przekłada się na zasięg łączności.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 123
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Wielkie dzięki.

Muszę się z tym wszystkim przespać, bo mam już mętlik w głowie. Dużo opcji, a żadna tak idealna jakby się chciało. Do tego dojdzie wybór zestawu, co też nie będzie proste, bo nie śpię na pieniądzach i nie mogę kupić najlepszego radia z najlepszą anteną - o ile takie coś istnieje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile takie coś istnieje

Nie ma takiego urządzenia. Wszystko zależny od indywidualnych potrzeb i możliwości. To, że dany zestaw sprawdza się u kogoś nie oznacza, że u Ciebie będzie tak samo ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam mam pytanie jaką polecacie mi antenke mam radio intek m120plus i muszę zmienić antenkę bo ta oryginalna 30cm te sie nie nadaje bardzo słaby zasięg więc co byście mi polecili najlepiej na magnes zastanawiałem się nad

 

http://allegro.pl/item1192684672_nowe_sirio_as_100_mag_as_100_magnes_14_5_cm.html

 

http://allegro.pl/item1184626148_nowe_sirio_as_100_mag_as100_kliknij_koniecznie.html

 

http://allegro.pl/item1190844847_sirio_as_100_as_100_magnes_12_5_cm_gratis_nowa.html

 

wiem że to są te same antenki tylko podstawa magnetyczna inna i mam dylemat jaką wziąć doradźcie mi lub zaproponujcie własne . Bo sie zastanawiam że jak kupię na oryginalnej podstawie 90mm to że mi sie odczepi. proszę o szybką odp.:D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja mam Sirio setkę (taka jak na 2-gim linku) na oryginalnej podstawie (90 mm), najszybciej mknąłem ponad 180 km/h (licznikowo ponad 200) i się nawet nie poruszyła.

To jak masz zamiar jeździć szybciej to lepiej wziąć większą :D

 

:D

 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

Jeśli szybko jeździsz to bierz jak największą

Mam podstawę tej samej firmy i antenę 1,5m. nawet nie drgnie przy dużych szybkościach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie ja mam tylko 1.4 16v (x14xe) 90km więc szału nie ma :beer: szybko też nie jeżdżę bo sie na polskich drogach nie da :D a chce jeszcze trochę pojeździć :D jak to mówią spiesz się powoli :beer: ale wezmę tą z 12 cm magnesem ale nie wiem dlaczego ta z magnesem 14,5 jest tańsza :beer: podejrzewam że ta z 12,5 cm magnesem ma go lepszego mocniejszego i dlatego jest droższa :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

podejrzewam że ta z 12,5 cm magnesem ma go lepszego mocniejszego i dlatego jest droższa :D

Tu możesz mieć rację

Jeszcze ci mogę podpowiedzieć że mam przyklejoną taką przezroczystą folię w miejscu ustawiania anteny

Mimo że przed postawieniem anteny wycieram ją od spodu to i tak folia jest porysowana. Więc warto przemyśleć naklejenie takiej folii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności