Skocz do zawartości

Wymiana uszczelki pod głowicą,paska i ustawienie rozrządu


Gość GibonTMP

Rekomendowane odpowiedzi

Gość GibonTMP

Witam,tak jak pisałem w poprzednim temacie mam już silnik do mojej astry,przed włozeniem chciałbym wymienić żeby mieć spokuj na przyszłosć takie rzeczy jak uszczelka pod głowicą i kompletny rozrząd,moje pytanie jest takie, gdy sciagne głowice nie zwracając uwagi na pokrycie sieznaków,wymienie uszczelke i bede chciał zakładać nowy pasek to wystarczy że ustawie znaki i mogę śmiało zakładać pasek i odpalać,czy muszę to zrobić jeszcze przed zdjeciem głowicy tzn.ustawić znaki i pilnować żeby się nie przestawiły?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GibonTMP

czyli przy rozkładaniu nie muszę o nic sie martwić i robić tzn ustawiać itp po prostu rozłożyć wymienić i składając dopiero ustawić znaki i założyć pasek?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mariusz23and

Tak jak kolega wyzej pisal ,ustaw na znaki i do dziela obroc pare razy walem jak zalozysz pasek dla pewnosci jak nie zablokuje sie walek to wszystko ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,silnik w astrze w koncu złożony i wszystko podłączone gotowe do odpalenia,znaki na kołach rozrzadu sie pokrywaja,paliwo jest,iskra jest,kompresja tez a silnik nie pali,a jak juzto tak jagby na 1/2 cylindry mam gaz w podłoge i w ogóle sie nie wkreca jak puszcze noge z gazu odrazu gasnie,nie wiem co jest?,czy moze byc tak że zle złozyłem rozrzadz bo podczas zakładania głowicy ustawiłem tłoki wszystkie w połowie i dopiero nałożyłem głowice i skreciłem a potem ustawiłem wał i wałek na znaki i tak ząłożyłem pasek,przekreciłem z 8 razy wałem i nic sie nie zblokowało,znaki sie pokryły,ale czy nie jest tak że np na 1 obrót wału są 2 obroty wałka i moze ja złożyłem tak że raz na raz jakos obróciłem wałem a wałkiem rozrzadu 3,4,5.. razy i teraz jest cos nie tak?,albo zawory sie otwierają i zamykają w złej kolejsnoći jeżeli to mozliwe?,jeszcze druga sprawa jest taka że może jakos aparat odwrotnie załozyłem?

Edytowane przez GibonTMP

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozrzad dobrze jest usawiony jesli znaki na kolach walu i walka rozradu pokrywaja sie ze znakami na obudowie oraz kiedy pierwszy tlok ustawiony jest GMP..sprawdzisz to jak wykrecisz swiece i wlozysz np srubokret dotykajac tloka..mysle ze rorzad masz dobrze poskladamy..wina lezy w osprzecie..moze masz zle kopulke ustawiona lub zle podpiete przewody zaplonowe..sprawdz wszystkie czujniki, polozenia walu...cos moze zle wpioles

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok pierwsze co jutro zrobie to sprawdzę czy jak 1 tłok jest w GMP to czy znaki na wale i wałku sie pokrywają i czy palec też jest na własciwej pozycji,sprawdzę też cały aparat może odwrotnie złozyłem i zapłon jest w nie właściwym momęcie,potem zajmę się czujnikiem połozenia wału (rozumiem ze chodzi o HALL-A)-może kostka zabrudzona,jesli nic nie pomoże podjadę na szrot i wezme na podmiankę cały aparat i mozę jeszce cewke z modułem,przed wymianą silnika wszystko z elektryka było ok i raczej teraz o niczym nie zapomniałem,wszystko podłączyłem ale jutro na wszelki wypadek posprawdzam jeszcze raz,dodam jeszcze ze jak kręce rozrusznikiem to silnik tylko prubuje odpalić i zaraz gasnie,na zaciag odpala ale chodzi jakby na 1/2 gary i to i tak jak mam pedałdo dechy,niemam obrotomierza ale na słuch ma maksymalnie około 2500 tyś obrotów,pracuję strasznie nierówno jak jakiś stary "ursus" i dotego jak puszcze noge z gazu odrazu gasnie nie ma mowy zeby wbić bieg i ruszyc chociarz z centymetr.

Edytowane przez GibonTMP

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności