Skocz do zawartości

gaz do Astry 1,8 16v


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

no tobie seweryn polecam sekwencje,jeżeli twoja asterka ma już dwie sondy lambda to tylko 4 generacja(sekw.)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

A ja odradzam, montażu gazu dlaczego ?

 

1. Przestaje to być opłacalne

 

2. Zanim się zwróci instalacja, cena gazu skoczy do poziomu nieco zniżonego od PB 95

 

3. Możliwość pojawienia się usterek i to dość częstych.

 

4. Droższe przeglądy, ubezpieczenia

 

5. Mam astrę 99 1.6 Eco 16V pali mi w mieście ok 7 litrów, poza miastem 6,7-7 litrów na klimie i na benzynie z BP i np. szkoda mi autko i kasy na montaż gazu.

 

Takie są moje zdania, wiem że są zarówno przeciwnicy jak i osoby, które polecają gaz, mnie się wydaję że jeśli się ma autko poniżej 2.0 i jeżdzi w miare spokojnie to szkoda pieniążków.

 

A te 3-4 tys odłożyć sobie na konto, czy zainwestować w coś a po jakis paru latkach przeznaczyć je być może na autko z hybrydą

 

Z tego co wiem, jest już pare koncernów co hybryde montują seryjnie w podstawowym wyposażeniu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous
A ja odradzam, montażu gazu dlaczego ?

 

1. Przestaje to być opłacalne

 

2. Zanim się zwróci instalacja, cena gazu skoczy do poziomu nieco zniżonego od PB 95

 

Jakeś prorocze sny miałeś, bo jak narazie LPG w dół a różnica w cenie ponad 2zł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Anonymous

Jak trafisz na dobry warsztat, to będziesz zadowolony z instalki II generacji, jak trafisz na partaczy, to na IV generację psy będziesz wieszał. Ja mam w omie 2.0 16V i chodzi super na gazie i w dodatku mam automat, żadnych problemów z wtruskiwaczami. przejechałem 100 tyś. km raz wymieniałem kable wn i raz świece. Wymienia się wtedy kiedy jest potrzeba, a nie wtedy bo ktoś powiedział. Jak jest z tym cos nie tak, to widać, słychać po pracy silnika, po co wymianę robić przedwcześnie i narażać się niepotrzebnie na koszty. Ale auto zawsze odpalane jest na benzynie. Teraz jednak do zafiry 1.8 16V chcę założyć wtrysk gazu, bo trzeba iść z postępem, a przede wszystkim nie chcę tracić mocy silnika.

 

[ Dodano: Nie Sie 06, 2006 23:28 ]

Własnie załozyłem wtrysk i jak na poczatek nieżle. w cylku mieszanym na 220km zuzył 20 l gazy czyli 9,1 l/100km.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam

chce zalozyc gaz II generacji do mojej astruni silnik C18XEL (roczek 1995), gazownik zaproponaowal instalacje Lovato z elektronika do wyboru Lecho V-max bis albo Bingo.

pytanie jaka elektronike lepiej wybrac do tego silnika Lecho czy Bingo?

dziekuje za odpowiedz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Również mam ten sam problem - gaz do 1.8 16v...

Część osób mówi że wystarczy II generacja,część mówi ładuj sekwencję jak chcesz nim pojeździć i tyle z tego pomocy (różnice w cenie to mniej więcej 1700zl a 2500zl)...

Przy II generacji słyszałem o strzałach w przepływomierz i ogólnie że zależy na jaki silnik się trafi bo "ten typ tak ma" mówią i twierdzą że 5 silników będzie jeździło na II generacji a jeden nie musi...

 

No nie wiem,nie wiem co robić..... :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze, ze masz centralke bingo - czy to jest odpowiedz na moje pytanie? Lecho vs Bingo? Co sadza o tym inni uzytkownicy? czy ktos ma Lecho?

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze, ze masz centralke bingo - czy to jest odpowiedz na moje pytanie? Lecho vs Bingo? Co sadza o tym inni uzytkownicy? czy ktos ma Lecho?

Pozdrawiam

kolego w II generacji musisz mieć szybkiego kompika jakim jest bingo, szybko musi reagować na zmiany.

szczerze polecam BINGO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności