Skocz do zawartości

Traci moc przy 3,5 - 4,5 tyś. obr.


Gość darekkasia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość darekkasia

Witam wszystkich.

 

Mam dziwny problem z moją Zafira Elegance rocznik 2001 1.8 16v

 

Opisze co sie dzieje....dodam tylko ze autko chodzi wyśmienicie...

Więc:

Po zapalaniu samochodu auto sprawuje sie bardzo dobrze, jazda powolna i powolne przyspieszanie nie sprawia zadnych problemów jest idealnie.....

Problem zaczyna sie gdy zmieniam biegi przy 3500-4500 obrotów auto traci całą MOC,zapalają sie kontolki (żółta silnika i kontrola trakcji)i musze dopiero wyłaczyć silnik żeby wróciło do normy (wszystko po za żółtą kontrolką silnika).......Myslałem ze może to byc EGR ale nie moge go nigdzie zlokalizować (słyszałem ze niektóre silniki go nie mają).....więc co to może byc???..........

 

 

Pzdrawiam wszystkich........i z góry dziękuje.....

 

Zapomniałem dodać ze sparwdziłem co to za błąd i wyskoczyło czujnik połozenia wału.....oczywiscie go wymieniłem i dalej to samo, kontrolka znikła ale pojawiła sie po ponownym sprawdzaniu przy zmianie biegów na wyższych obrotach......

 

Jeżeli ten problem już jest gdzieś opisany bardzo przepraszam ale szukałem i nie mogłem nigdzie go znaleść........

Edytowane przez darekkasia
tytuł tematu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Odcinka obrotow i brak mocy powyzej tych obrotow wskazuja na czujnik ale nia wału tylko wałka rozrzadu sprawdz czy przy nim po zdjeciu gornej czesci rozrzadu kable nie strupiały czesta wada tych czujnikow.pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość darekkasia

dzieki wielkie sprawdze jak najszybciej.........pozdrawiam

 

Witam wszystkich....

Sprawdziłem co kolega napisał ale to nie to wszystko wygląda dobrze......

Przypatkowy mechanik powiedział ze miał podobny przypadek i problemem okazał sie przepływomierz powietrza....

 

Wymienie go szybko i odpisze czy pomogło..........Pozdrawiam

 

Witam wszystkich..

 

Wymieniłem przepływomierz i nadal to samo.........zmieniłem bieg przy 4tys i auto straciło moc, zapaliły sie kontrolki silnika i trakcji.....

 

Jakieś pomysły?

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Stawiam na sterownik uszkodzony.Ale można jeszcze sprawdzić EGR i stan ładowania chodzi o napięcie.

Zapalenie się kontrolki TC oznacza że system zostaje wyłączony.

Może być coś takiego że masz na dwóch osiach różne wielkości opon i przy dużej szybkości impulsy z czujników na kołach sie nie zgrywają i wali TC.

Mo ale masz jeszcze błąd silnika czujnik położenia wału a może wałka rozrządu tam też lubią przewody sparcieć.

No to masz potwierdzenie.

http://www.vectraklub.pl/index.php/advices/pokaz/76

Edytowane przez zafek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość darekkasia

Dzieki wielkie za podpowiedz.

 

Sprawdze jak najszybciej co napisałeś..............

 

Z tego co sie orientuje to moja Zafirka nie posiada EGR...........

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość darekkasia

Witam...

Nie jestem mechanikiem ale wiem jak wygląda zawór EGR i mój samochód nie posiada takiego.....

Mam nadzieje że sie myle i dodałem 3 zdjecia mojego silnika.........poprosze wiec o jego wskazanie........

Pozdrawiam........

post-30473-0-20113900-1337518357_thumb.jpg

post-30473-0-19774500-1337518520_thumb.jpg

post-30473-0-26252200-1337518544_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość darekkasia

Witam wszystkich wkącu znalazłem przyczyne strasznie błachą. Teraz autko myka jak nigdy i juz nie musze uważać przy zmianie biegów...

Problemem okazał sie zaśniedziały przewód od MASY (chyba uziemienie)był bardzo zaśniedziany nie wiem dlaczego.... jak ktoś nie wie gdzie go znaleść moge dać fotke......

 

 

Pozdrawiam wszyskich i dziekuje bardzo za wszystkie rady....................

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość Zbysiula

Witam wszystkich wkącu znalazłem przyczyne strasznie błachą. Teraz autko myka jak nigdy i juz nie musze uważać przy zmianie biegów...

Problemem okazał sie zaśniedziały przewód od MASY (chyba uziemienie)był bardzo zaśniedziany nie wiem dlaczego.... jak ktoś nie wie gdzie go znaleść moge dać fotke......

 

 

Pozdrawiam wszyskich i dziekuje bardzo za wszystkie rady....................

Mam podobny problem czy mógbyś opisać lub przesłać fotke grze ten przewód jest ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość roberto5000

Mam podobny problem czy mógbyś opisać lub przesłać fotke grze ten przewód jest :?:

kolego mam identyczny problem czy dowiedziałeś się gdzie jest ten przewód :?:

Witam wszystkich wkącu znalazłem przyczyne strasznie błachą. Teraz autko myka jak nigdy i juz nie musze uważać przy zmianie biegów...

Problemem okazał sie zaśniedziały przewód od MASY (chyba uziemienie)był bardzo zaśniedziany nie wiem dlaczego.... jak ktoś nie wie gdzie go znaleść moge dać fotke......

 

 

Pozdrawiam wszyskich i dziekuje bardzo za wszystkie rady....................

przyjacielu jak byś miał chwilkę dodał byś fotkę gdzie jest ten przewód czy nawet opis gdzie go szukać :-(:?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności