Skocz do zawartości

Nagłe gaśnięcie silnika


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam

Pytałam się znajomego który stara się jakoś mi pomóc to twierdzi że zawór EGR był czyszczony. Chyba najlepiej będzie znowu podłączyć go pod kompa aby powiedzieli mi już dokładnie co jest grane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość andrzej_m55

canius, a po czyszczeniu był błąd wykasowany?

i jeszcze sprawdź czy jakiś przewód podciśnieniowy nie spadł i ich stan,a czasem nie ciągnie lewego powietrza?

wybacz ale takie właśnie rzeczy mi przychodzą do głowy bo inaczej majątek wydasz na podłączenia pod komp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Witam,mój problem polega na tym ,że podczas jazdy silnik słabnie i gdy w sprzęgle i zdejmę nogę z gazu silnik gaśnie, a gdy mam wciśnięty gaz w tej samej sytuacji silnik słabnie lecz wskazania obrotomierza nie spadają i po chwili silnik sam odpala.Wymieniłem już kable wysokiego napięcia,świece,sonde lambda ,moduł zapłonu(ten prostokącik pod cewką) i filtr paliwa. Silnik we wrześniu przeszedł generalny remont (planowanie głowicy,uszczelnienie zaworów i wymiana wszystkich oleji i filtrów) i wszystko działało. Proszę pomóżcie!! Czy to może być wina pompy paliwa lub wtrysku?? czekam na odpowiedzi :D pozdrawia zasmuconyi zdezorientowany xxmati :D

 

Ps.Mam sentyment do tego samochodu i nie chce go oddać na złom.. szkoda mojego oczka w głowie :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

xxmati, nie czytałeś poprzednich postów

czy kontrolka silnika się pali, czy sczytałeś błędy no i tu kolega napisał coś takiego

Mnie w poprzednim aucie benzynka jak gasł na wolnych obrotach to był czujnik obrotów silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

nie kontrolka silnika się nie pali i nie ma żadnych błędów .

Autko na wolnych obrotach śmiga idealnie ma w granicach 1ooo obr/min i ładnie pracuje. Problem z tym gaśnięciem pojawia się tylko podczas jazdy samochodem. Zauważyłem ze jak silnik jest chłodny to ten problem rzadko występuje ale występuje. Najczęściej dzieje się to na ciepłym silniku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

xxmati, znalazłem takie coś

Było juz o tym, ale nie wiem czy na tym forum. Prawdopodobnie czujnik obrotów wałka rozrzadu albo jak u mnie bylo MAP sensorek ktory siedzi w kolektorze dolotowym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A mógłbyś mi powiedzieć dokładnie gdzie ten sensorek jest i czy te dwie rzeczy występują w Astrze z 1993 roku .

Bo czytałem ze nie w każdej astrze może być ten czujnik obrotów wałka rozrządu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej miał na myśli czujnik Halla ten w aparacie zapłonowym.

Ja bym radził też przyjrzeć się cewce, jesli to ma zwiazek z temperatura silnika, a nie ma błędów.

 

I sprawdź dolot pod kątem lewego powietrza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

a czy sprawdzenie rezystancji cewki miernikiem będzie mogła ja ewentualnie wyeliminować?? Pytam ponieważ mam książkę pt. "Sam naprawiam Opel Astra" i tam jest pokazane jak mierzyć. nie wiem tylko czy to jest dokładna metoda czy da rade wykryć usterkę cewki poprzez pomiary:(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności