Skocz do zawartości

Kapryśna i paliwożerna CORSA B 1.2


Gość szpak3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników tego forum, od dawna zaglądam tu ale dziś zdecydowałem się napisać ten post.

Otóż mojej dziewczynie postanowiłem polecić jako pierwszy samochód corse B, argumentowałem ten wybór będąc przekonany że to zwinne , ekonomiczne autko, a części są stosunkowo tanie. I tak pojawia się w rodzinie prosto z Niemiec corsa B 1996 silnik X12SZ

 

Na starcie zmieniony

olej

rozrząd, pompa wody

paski

świece

filtr powierza, kabinowy, paliwowy

klocki tarcze, łożyska

tłumiki od kolektora

 

Silnik pracuje b równo, odpala jak zależy

Dość tanio zamontowałem instalacje LPG i gazownik stwierdza że świece GM i przewody do wymiany jeśli ma działać jak należy niech wywiania.

Zacząłem jeździć corsą i stwierdziłem kilka bolączek, auto nie ma mocy przy ruszaniu. Po odwiedzeniu wielu podobnych tematów zaślepiłem wyczyszczonego EGR, wyczyściłem przepustnice, pokrywę przepustnicy ( sporo oleju ) + nowy czujnik temperatury silnika , wyszydzony krokowiec, no i polepszyło się.

Niestety zauważyłem wyciek oleju spod uszczelki silnika :( została zmieniona , i przy okazji dostała nowe pierścienie nominalne, wszystko zostało dokładnie wyczynione.

Po remoncie silnik pracuje bez zastrzeżeń , ale znów brak mu mocy tzn za prostej nie jedzie źle ale jazda pod gorę to redukcje i żyłowanie silnika.

Znów przekopuje internet i znajduje info o podobnej sytuacji z astrą f 1,4 tam pomógł nowy aparat zapłonowy, załatwiłem sprawdzony używany, przy okazji czujnik położenia wału i sonde do takiego silnika, zabieg pomaga :) auto ma siłę, pod komputerem nie ma informacji o błędach.

 

Ale pojawia się inny najważniejszy problem moja corsinka spala 15l gazu na 100 km, Pewien ponoć znawca i mistrz od opili do którego dostaje nr, na mój problem odp że te silniki tak mają, są paliwożerne i nic nie zrobię, byłam u gazownika, ustawił za bogatą mieszankę na niskich obrotach po regulacji spalanie nieznacznie spadło.

 

Nie mam już pomysłu na to autko i dostaje po głowie od mojej Kobiety że mała być to taka wspaniała maszyna, a jak na razie kilka mś spędzam na grzebaniu przy niej

 

Kapryśna i paliwożerna CORSA B 1.2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te silniki tak mają, są paliwożerne i nic nie zrobię,

 

"Uwielbiam" takich psedu fachowców.

Jeśli czegoś nie potrafia naprawić to stwierdzają, że ten typ tak ma.

Otóż posiadałem Corse B z identycznym silnikiem i nigdy nie spaliła więcej niż 7 litrów Pb na setkę.

Twiedzenie, że silnik 1.2 jest oaliwożerny jest tak samo prawdziwe jak to, że ten Twój spec od Opli zna sie na samochodach.

 

corsinka spala 15l gazu na 100 km

 

A jak wygląda spalanie Pb?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Uwielbiam" takich psedu fachowców.

Jeśli czegoś nie potrafia naprawić to stwierdzają, że ten typ tak ma.

Otóż posiadałem Corse B z identycznym silnikiem i nigdy nie spaliła więcej niż 7 litrów Pb na setkę.

Twiedzenie, że silnik 1.2 jest oaliwożerny jest tak samo prawdziwe jak to, że ten Twój spec od Opli zna sie na samochodach.

 

 

 

A jak wygląda spalanie Pb?

 

 

Jeśli chodzi o spalanie Pb nie mogę celnie odpowiedzieć, zazwyczaj jeżdżę na LPG a Pb jedynie jak mam pusto w zbiorniku, lecz podejrzewam że i tego paliwa sporo idzie bo pomimo sporadycznych jazd poziom spada znacząco.

 

Tym bardziej zaczynam się załamywać jak widzę że moja astra G 1,4 spala około 9l gazu, a wolno nie jeżdżę

 

:(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marti82

Masz rację!, ja mam silnik X12XE Ecotec a paliwko łyka! na 100 spali spokojnie 8litrów!

przy takim silniku spalanie winno być max 6 litrów pb na 100 km i max 10litrów gazu na 100km

Silniki w Oplach przynajmniej w Corsach B nie są wcale Eco! więc nie wiem skąd Opel nazwał je Ecotec co w zasadzie sugeruję silnik ekonomiczny! czyli oszczędny!, dajmy na to kumpela w Audi A4 z silnikiem 2.0 i 150km mówi że 7 max 7,5litra na 100! no to ja się pytam takie auto jak Opel Corsa hatchback spala tyle samo paliwa jak cięższe większe i mocniejsze Audi A4 z silnikiem 2.0 moim skromnym zdaniem takie Auto jak Opel Corsa powinno spalać max 5.5 litra na 100

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu też muszę przyznać racje, jest to bardzo dziwne, swojego czasu matki alfa 164 3.0 V6 przy spokojnej jeździe spalała 8L/100km, 15L Pb też paliła, ale wtedy to było szaleństwo....

 

A teraz mam corsę 1,2 z typowo sportowym apetytem, i zero adrenaliny :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mietekforce

Gaz do 45 konnej corsy to jest szaleństwo, na benzynie ciezko się jedzie a co dopiero na gazie. Moja pali teraz-lato 5,5 PB(40%miasto 60%trasa) i też w trasie pod górkę często redukuję na 4 jak mam slabe obroty. powiedziałes ze w miarę tanio zxrobiłes instalacje LPG- a ja się spytam jak? Tanio i dobrze to tylko ukainka potrafi, nie obraź się ale przyczyną takiego spalania może być kiepski stan instalacji i samego auta. Zainstalowanie gazu do takiego auta jest nieopłacalne jak sami to pokazaliscie w postach wyżej- wieksze silniki lepiej przyjmuja gaz niż takie pierdółki jak 1,2.

 

Zalej auto przez kilka set km benzyną i zobacz jak na tym wychodzi spalanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co mogę powiedzieć, argument że 45 konne auto nie należy zagazować jest dość dziwny, jednoczących na LPG Cinqucento, Matizów itp. spełniających swoją role jest masa, akurat corsa dla mojej kobiety prowadzącej do bólu przepisowo pasuje jej w sam raz, każdemu wedle potrzeb :)

Instalacja kosztowała 1500 z dwuletnią gwarancją, wiem że popełniłem błąd nie sprawdzając do końca możliwości i jakości silnika ale stało się i teraz za to płace.

Opierałem się na własnym doświadczeniu, od zawsze jeżdżę na LPG, mam znajomego z astrą F 8V 1,4 w której do dziś 8 letnia instalacja pracuje jak należy. Zgazowłem Honde civic 1.4, b dobrze wspominam, a teraz Astra G już 3 lata cieszy tym jak jeździ i ile przy tym spala.

Corsa trochę zawiodła oczekiwania, ale postaram się z tym uporać :)

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chyba znalazłem brakujące ogniwo w corsie :) pomógł mi ten temat http://forum.opel24.com/topic/27870-Astra-f-14-8-zaworow-dusi-sie-przy-przyspieszaniu/

Opisany problem przez Gość_Anonymous_* 17 luty 2010 to tak jak bym sam to pisał. Rano kupiłem uszczelki na szrocie za trzy sztuki dałem 10 zł 2x http://www.sklep.szpot.pl/p/pl/90444848/uszczelka+ukladu+wtryskowego+corsa+b++o-0836304.html

i jedna w pokrywie nachodzącej na układ wtryskowy.

http://www.bomis.webd.pl/sklep/index.php?products=product&prod_id=6314

( u mnie nie było tej na układzie wtryskowym a uszczelka filtra wyglądała bardzo źle ) Na Pb jedzie idealnie, gaz trzeba wyregulować myślę że ustawienia u gazownika gdy brał lewe powietrze jest do korekty, teraz auto potrafi sobie wystrzelić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności