Skocz do zawartości

Astra Nie odpala


Gość mriceman

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mriceman

Witam Serdecznie

 

Mam problem z moją Asterką f 1,4 8V C14NZ 44 kW. Otóż problem zaczął się 2 tygodnie temu, wychodząc z pracy pojawił się problem z odpaleniem samochodu. Auto zostało odpalone na tzw. "pych". Pierwsze przypuszczenie padło na akumulator. Po przyjeździe do domu podłączyłem aku pod prostownik.Po tym zabiegu auto pracowało bez problemu przez pare dni, po czym problem z odpaleniem znów się powtórzył. Kolejny raz naładowałem aku, sprawdziłem alternator czy ładuje. Wszystko było ok przez kolejne pare dni. Niestety do trzech razy sztuka, pojawił się kolejny problem z odpaleniem, tym razem ładowanie aku nie przyniosło efektu.

Na chwilę obecną Astra nie odpala, rozrusznik kręci aczkolwiek nie może odpalić. Czy macie jakieś pomysły. Dodam, że świece, przewody WN, kopułka + paluch rozdzielacza zostały wymienione. Czy to może być moduł zapłonowy czy też cewka zapłonowa ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mriceman

Sprawdzałeś przynajmniej czy masz iskrę na świecach i czy po wykręceniu są mokre i czuć je paliwem ?

Sprawdziłem iskry brak

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musisz sprawdzić dlaczego jej nie ma. Czy to wina w aparacie zapłonowym czy sama cewka jest winna.

To wszystko jest do sprawdzenia i to niekoniecznie przez wymianę na nowe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamocozza8

Witam. Mam identyczny problem co kolega wyżej. Od 3 dni astra kręci a nie odpala. Swiece były mokre, wyczyściłem i wkręciłem. Iskra z cewki jest. Na każdej świecy również jest iskra. Auto nadal nie zapala. Nie znam się na tym nie wiem co dalej sprawdzić. Póki co nie chce oddawać auta do elektromechanika bo długo długo będę czekał.

Edytowane przez adamocozza8

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mriceman

Witam. Mam identyczny problem co kolega wyżej. Od 3 dni astra kręci a nie odpala. Swiece były mokre, wyczyściłem i wkręciłem. Iskra z cewki jest. Na każdej świecy również jest iskra. Auto nadal nie zapala. Nie znam się na tym nie wiem co dalej sprawdzić. Póki co nie chce oddawać auta do elektromechanika bo długo długo będę czekał.

Panowie w moim przypadku problem został rozwiązany. Winowajcą okazał się aparat zapłonowy, a raczej tzw. czujnik Halla znajdujący się wewnątrz aparatu zapłonowego. Zakupiłem używany na szrocie za 90 zł i pięknie wszystko chodzi.

 

 

 

Adamcozza

 

Przede wszystkim zweryfikuj czy masz iskrę podczas zapłonu. Jeżeli brak isky to powodem będzie albo moduł zapłonowy albo cewka zapłonowa bądź tak jak w moim przypadku aparat zapłonowy.

 

Pozdrawiam Serdecznie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamocozza8

Witam. Dziękuje za pomoc. Wymieniony został aparat zapłonowy i wszystko działa. Cewka i moduł jakiś czas temu zostały podmienione z innego auta. Teraz już odpala bez problemu.

 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności