Skocz do zawartości

Dziwne stukanie pukanie


Gość kongobongo6

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kongobongo6

Witam.

Od jakiegoś czasu podczas gdy dodaję gazu i ruszam z miejsca jest dziwny stuk jakby w przedniej części auta, po puszczeniu gazu jest kolejny stuk i gdy znowu chce dodac gazu kolejny stuk i tak w kółko... Nie wiem gdzie tego szukać. Co to może być? Luzów na zawieszeniu brak. Czy możliwe że coś sięrusza przy silniku ?

 

A kolejny problem także z dziwnym głośniejszym stuknięciem występuje gdy zaczynam cofać i wciskam hamulec auto jakby się cofnęło do tyłu . Czy możliwe że silent bloki na belce mogą mieć luz ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kongobongo6

a byłeś z tym na trzepakach? mi to wygląda na łączniki stabilizatorów albo końcówki drążka

pracuję na stacji także na bieżąco jestem :) i odziwo nic nikt nie widzi. Ok. 2miesięcy temu było sprawdzane drążki i stabilizatory ok. z tyłu żadnych luzów. To stuknięcie jest odrazu po delikatnym puszczeniu sprzęgła auto rusza i delikatny stuk. Będę musiał sprawdzić w pon. i dam znać czy coś znalazłem. A póki co czekam czy ktoś jeszcze może wiedzieć co to.

Edytowane przez kongobongo6

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość kongobongo6

znalazlem przyczyne. przednia poduszka skrzyni biegow i dodatkow z tylu silent bloki na belce. koszt nie duzy takze sie zrobi.

a odbiegajac od tematu mam jeszcze taki problem otoz zerwalem z tylu klapy napisy corsa 1.7di i niestety mi zostalo takie cos : http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/222473ae61c65de5.html

czym to można zmyć ? nie chce trzeć do lakieru i malowac moze jest jakis sprawdzony spodob? probowalem benzyna ekstrakcyjna nic nie idzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazlem przyczyne. przednia poduszka skrzyni biegow i dodatkow z tylu silent bloki na belce. koszt nie duzy takze sie zrobi.

a odbiegajac od tematu mam jeszcze taki problem otoz zerwalem z tylu klapy napisy corsa 1.7di i niestety mi zostalo takie cos : http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/222473ae61c65de5.html

czym to można zmyć ? nie chce trzeć do lakieru i malowac moze jest jakis sprawdzony spodob? probowalem benzyna ekstrakcyjna nic nie idzie.

 

Przyklej w to samo miejsce znaczek i po problemie.Jezeli benzyna ekstrakcyjna nie mozesz to kombinuj.....zupelnie jak z kobieta delikatnie postepuj a odniesiesz sukces....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z jedynych nieszkodliwych srodkow znam wlasnie benzyne, moze sprobuj namoczyc i zostawic na troche jakas szmatke na klapie. ewentualnie pasta lekko sciarna tylko z nia uwaga, bo na metaliku matowieje bardzo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kongobongo6

probowalem wszystkiego. znajomy zaproponowal mi jeszcze gumke do scierania... jak to nie pomoze to niestety trza drzec do lakieru i malowac... :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności