Skocz do zawartości
Jerzy57

1.7 48kW 16V Y17DTL Opel Combo 1.7 rano szarpie, brak mocy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem tutaj nowy. Mam problem ze swoim Combo. Z rana za każdym po odpaleniu jak ruszam jest szarpanie oraz brak mocy. Problem występuje tylko z rana.  Był podłączany u różnych mechaników pod komputer i nic nie wykazywało. Czy ktoś się orientuje co to może być? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jeszcze raz podepnij i niech ci sprawdzi parametry pracy a nie same błędy.

Nie mówię już o tym że trzeba by sprawdzić czujnik temp płynu na pierwszy rzut

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ok, dzięki sprawdzę i dam znać 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co znaczy "rano", chodzi o to silnik jest zimny po dłuższym postoju?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak, zimny, wystarczy że przez noc postoi i tak się dzieje co rano a w ciągu dnia jak jest używane auto to jest ok

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem podobnie w z17dth, okazało się że na wolnych/niskich obrotach jeden wtrysk nie pracował, na wyższych już tak. Najbardziej było to odczuwalne na zimnym silniku. Jak był nagrzany to pracował w miarę poprawnie. Błędów żadnych nie wyświetlało. Mogą to jednak być też świece żarowe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Peres
      Witam mam combo z silnikiem 1.7 65km. Przy zmianie biegów dymi oraz ma problemy z osiągnięciem 100kmh na prostej, Przy górkach zwalnia do ok 80kmh przy pełnym gazie.

Od czego zacząć diagnozę? Wtryskow?
    • Przez arek90
      Witam, posiadam Opla Corse C 1.7DI (Y17DTL 65KM) od ponad roku. Tamtej zimy zdarzało sie sporadycznie ze autem szarplo ze dwa czy trzy razy kiedy byl zimny i na tym sie konczylo. Myslalem wtedy ze to byc moze kwestia paliwa, tymbardziej ze auto posiadalem od niedawna a wczesniej troche stalo. W tym roku problem zaczal sie ze dwa miesiace temu. Bylem juz u kilku mechanikow, nikt nie wie o co chodzi, "wszystko OK". Mianowicie problem polega na tym ze auto odpala normalnie ale podczas jazdy kiedy obroty dochodza do 2tys. autem zaczyna szarpac. Jedyne co mi pozostaje to zmienic bieg na wyzszy i sie tak toczyc az troche sie nagrzeje i pozniej juz jest wszystko wporzadku. Oczywiscie temperatura na zewnatrz ma duzy wplyw, poniewaz im jest cieplej tym tego szarpania jest mniej i zaczyna sie przy wyzszych obrotach. Przykładowo jesli jest na dworze 10 stopni to szarpie przy 2,2tys a jesli jest 3 stopnie to szarpie przy 1,9 tys "mniej - wiecej". Nie mam pomyslu co moze byc przyczyna, przy aucie nie bylo nic grzebane przed usterka. Problem pojawil sie nagle z dnia na dzien. Znajomy ktory zagladal do auta twierdzi ze to ktorys z zaworow na pompie a zaworow jest 4 i nie ma jak sprawdzic bo musialby podlaczyc zawory z innego auto z takim samym silnikiem itp. Jesli ktos mial taki przypadek badz wie o co moze chodzic bardzo prose o pomoc w tym temacie.
    • Przez Miro123
      Witam posiadam corse c 1.7 DI 65KM i jak wyżej wspominałem od pewnego czasu mam problem z przyspieszeniem. Auto po odpaleniu może jakieś 10 min normalnie się zbiera powyżej 2200 obrotów czuć taki "zryw" ale już po tych 10 minutach juz koniec..niechce się wogole zebrac. Czy ktoś miał podobny problem ? Z góry dzięki za odpowiedź.
Partnerem serwisu: Fabryka kart plastikowych LiderKarty

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.