Skocz do zawartości

drżenie kierownicy przy 120km/h


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnia sugestia!

Widzę, że jesteś optymistą jeśli piszesz: "sprawdziłem amory - sprawne w 50%"

W/g mnie to są zużyte w 50%, i według wszelkich normatywów bezpieczeństwa osiągnąłeś dopuszczlną granicę, powinieneś już je wymienić!( o komforcie jazdy zimą na zakrętach już nie wspomnę). Twój optymizm może szybko doprowadzić do kolejnych awarii zawieszenia.

Te 50% to niby czego dobrego humoru diagnosty? Nie ma czegos takiego jak procentowosc sprawnosci amorkow. Wode z mózgu robia i tyle. Wogole sprawdzanie amorkow na samochodzie pod obciazeniem wlasnym i ze sprezynami-odrazu mi sie chce smiac. Dorwe amortyzatory roznych firm i moga byc sprawne w 100% a miec rozna charakterystyke tlumienia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ostatnia sugestia!

Widzę, że jesteś optymistą jeśli piszesz: "sprawdziłem amory - sprawne w 50%"

W/g mnie to są zużyte w 50%, i według wszelkich normatywów bezpieczeństwa osiągnąłeś dopuszczlną granicę, powinieneś już je wymienić!( o komforcie jazdy zimą na zakrętach już nie wspomnę). Twój optymizm może szybko doprowadzić do kolejnych awarii zawieszenia.

Kolego nie wprowadzaj czytelników w błąd. Amortyzator bezwzględnie wymaga wymiany, gdy jego sprawność spada do 30 proc, lub na jednej osi różnica skuteczności przekracza 15 proc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale 50% to dość niska wartość. ciekawi mnie przebieg zrobiony na tych amorkach. mi sie zdarzało wymieniać amorki które miały około 60% po przebiegu 120 tys.

 

ja wymieniam jak naciskając energicznie na błotnik auto kilka razy "bujnie" góra-dół.

 

pozdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość Anonymous

witam

 

mam opla astrę 1,4.dlaczego przy jezdzie 120km,h kierownica dostaje wariacji?

ponadto mam pytanie czy można dołożyć trochę koni mechanicznych?jak tak to jak to zrobić? dzięki..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Prosta sprawa > jedz do oponiarza i WYWAŻ KOŁA ??? Od razu przestanie ...a jak nie to sprawdz zbieżność i geometrie. Jak fura była bita to nic nie pomoze. pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

Przyczyn może być wiele np: niewyważone koła, krzywe felgi, wybite wahacze, zła zbieżność - pojedź na szarpaki i zobacz...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A droga jest ok? Bo u nas jest taki odcinek na autostradzie ze kazdemu fura lata jak szmata. Polski standard drogi hehe ...całe A4 takie jest. Jak to nie wywazenie to musisz zawieszenie sprawdzic jeszcze, no bo juz nie wiem. Moze pozycz ok kogos innego przednie kola i przełóz na chwile na test,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności