Skocz do zawartości

vectra 1.6 16v wymiana oleju ?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ktos tu niema pojęcia o olejach. Mineralny wcale nie zaszkodzi,i półsyntetyk też nie

Pólsyntetyk na pewno nie zaszkodzi ;)

O olejach to może coś wiesz, ale o silnikach, to już nie za wiele, a co do minerala, to aż dziw bierze, że takie opinie tu sadzisz. Szczególnie biorąc pod uwagę to, co masz w podpisie:

Autoelektronika - 694679252 Maciek

Mechanika pojazdowa -604271366 Janusz

ul Cienista 18

pon-pt 9-1

Podaj jeszcze miejscowość, bo dobrze jest wiedzieć, kogo unikać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak polsyntetica polecil mi moj znajomy ktory jest mechanikiem powiedział że to najlepszy wybór i pozwala na optymalne smarowanie silnika w vectrze 1.6.Powiedział też że on lał mineralny do swojego dużego fiata którego już nie ma a dziś leje go do kosiarki do trawy ;) Więc wydaje mi się że półsyntetic bedzie tu najlepszym wyjściem :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam wszystkich formumowiczów. Zwracam sie do Was z prośba o doradzenie mi co zrobić w takiej sytuacji, a mianowicie :

 

Dwa miesiące temu kupiłem Opel Vectra 1.8 ecotec 16V, 2000 rok produkcji, 150 tyś. km. przebiegu. Po miesiącu zmieniałem w silniku olej, jak to przystało na nowego własciciela. Problem tkwił w tym, że nie wiedziałem jaki rodzaj oleju był wlany do silnika przez poprzedniego właściciela, więc wlałem olej silnikowy 5W40. I wszystko było OK do wczoraj jak się dowiedziałem, że nie powinieniem wlewać takiego żadkiego oleju, ponieważ mogą powstać problemy w silniku poprzez złe właściwości oleju takie jak np. "granie zaworów" itp. i wogóle usłyszałem, że nie powinienem używać takiego oleju do silnika w swoim aucie.

 

Proszę Was drodzy forumowiczę o fachową porade co do wyboru oleju do silnika ecotec z opisanym powyżej przebiegiem i wogóle co teraz mam robić skoro jeżdże na takim oleju, a może wczesniej był zalany olejem 15W40 i teraz jak wlałem 5W40 to mogły powstać problemy z silnikiem itp.

 

Za wszelkie porady serdecznie dziekuję.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wszystko było OK do wczoraj jak się dowiedziałem, że nie powinieniem wlewać takiego żadkiego oleju, ponieważ mogą powstać problemy w silniku poprzez złe właściwości oleju takie jak np. "granie zaworów" itp. i wogóle usłyszałem, że nie powinienem używać takiego oleju do silnika w swoim aucie.

Bzdury.

co teraz mam robić skoro jeżdże na takim oleju, a może wczesniej był zalany olejem 15W40 i teraz jak wlałem 5W40 to mogły powstać problemy z silnikiem itp.

Po prostu jeździć i sprawdzać stan oleju.

Ilość zużywanego oleju powie Ci, czy lepiej przejść na gęstszy i tańszy olej, czy pozostać przy obecnym.

Olej dobieramy do stanu silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kto mi doradzi jak iolej wlac do ecotec'a 2.0 16V, calibra ma przejechane 296 tys km. 2 dni temu wlalem 5W40, chodz wczesniej byl inny, ale i tak ten olej bedzie juz na dniach zmieniany, poniewaz po sklejeniu uszczelki pod miska olejowa nadal kapie olej. I teraz pytanie. Czy po zmienieniu tego oleju (5W40) i przejechanu ok. 40 km na nim, moga powstac problemy z silnikiem ? Noi jaki olej najlepiej lac juz do takiego silnika z takim duzym przebiegiem ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 40 kmach nic sie nie stalo

wlej polsyntetyk jak nie chcesz pelnego lac

mineral sobie zostaw na przebieg powyzej 500 tysi

 

btw

uszczelki sie nie skleja tylko wymienia na nowa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności