Skocz do zawartości

vectra 1.6 16v wymiana oleju ?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

nie no spokojnie ziom... bez paniki

 

ustalmy najpierw kilka faktów:

1. czy spala olej - syntetyk jest "rzadszy" od minerala więc jest większe prawdopodobieństwo że troche go spali

w omedze od wymiany do wymiany co 10.000 nie dolewałem nic, ale posziom oleju spadał z max do min na bagnecie czyli coś już spalał

jeśli teraz ci już zabiera olej, to po kolei trzeba by wykluczyć przyczyny -= pierścienie (tu próba olejowa powie wszystko), uszczelniacze zaworów... jeśli nie pobiera to można śmiało step 2

2. kupić NAJTAŃSZY badziew syntety, ale to najtańszy

wlać, zrobic ze 100km i zlać, potem zalać porządny

 

zasada jest prosta: im silnik ma lepszy olej tym lepiej mu sie pracuje

niewątpliwie syntetyk góruje nad mineralnym, bo technologicznie jest lata świetlne do przodu - ważym przecież jest żeby silnik miał jak najlepsze smarowanie, chłodzenie elementów trących itp

 

rozeznaj dokładnie, przypomnij sobie czy palił olkej, jeśli tak to jakie ilości, jeśli nie, to kiedy i jaki zmieniałeś i nie tragizujmy

jeśli niedawno sie wlało minerala to żadna tragedia, bo aby sie odłożył szlam i nagar po nim, to by trza wystukać z 50 tysi najmniej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

Witam Wszystkich!Pierwszy raz na Forum! :evil:

Pare miesiecy temu dwa razy musialem dolewac olej bo ubywalo mi przez korek wlewu oleju(pozniej doszedlem do tego).Wymienilem korek i kupilem srodek do plukania silnikow w tutejszym Vauxhallu.Olej przed dodaniem tego srodka mial dobry kolor, ale po 20 min pracy z plukanka zlecial czarny jak smola.Prawdopodobnie wyplukalo caly ten szlam.Zalalem Castrol Edge 0W30.Do tej pory po pezjechaniu juz prawie 4000tys km nic nie bierze a przebieg 100000km.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Darude25

Witam. Moja Viki ma przejechane 175 tys. i leje poł syntetyk Mobil Super S 10W40 autko jest zagazowane a silniczek cyka jak zegarek, nigdy jej nie wleje mineralnego nawet jak będzie miała 250 tys. przejechane. Tak więc kolego szybciutko wywal ten syf ze swojego auta. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Witam, ponownie.

 

A wiec teraz po zmianie oleju 5W40 na Castrol Magnatec 10W40 modle sie aby nic złego silnikowi sie nie przytrafilo, bo z tego co sie dowiaduje to moga byc problemy, ale do konca nie wiadomo jakie.

 

Tylko teraz problem jest taki : wymieniłem ów olej z 2 h temu, przyjechalem do domu, po jakis 30 minutach schodze na parking sprawdzic stan oleju a tam mi pokazuje na bagnecie do pierwszej kreski, gdzie u mechanika po wymianie pokazywal do 3 kreski :D . I juz nie wiem co jest zgrane. Gdzie ten olej. Plam zadnych nie ma, wyciekow nie widac... juz nie wiem co mam robic, czy poczekac dluzej az ten olej ssplynie, czy moze cos sie stalo po przejsciu z oleju 5W40 na 10W40... :P ?

 

Drodzy forumowicze moze Wy macie jakies doswiadczenie z tym. Pomocy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

A wiec teraz po zmianie oleju 5W40 na Castrol Magnatec 10W40

A co za licho skłoniło Cię do zmiany syntetyku na półsyntetyk?Cena?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A co za licho skłoniło Cię do zmiany syntetyku na półsyntetyk?Cena?

nie kolego, po prostu znalazlem ksiazke serwisowa i w niej bylo wbite ze poprzednio lano 10W40.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Darude25

Witam.

Według mnie to powinieneś poczekać dłużej niż 30 min, np. sprawdzić poziom na drugi dzień.

Ostatnio sprawdzałem u siebie tak jak zalecali na jednym z forum czyli po 15 do 30min. i okazało się że bagnet mam suchy. Wystraszony dolałem z pół litra i dalej suchy, następnego dnia sprawdzam i okazało się że mam w normie czyli pomiędzy max a min. Nie ma co panikować. pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość swietlik188

Witam ,niedawno kupiłem Vectre 1,6 16v z 96 roku , gaz założony 4 lata temu , i musze wymienic olej , lecz mam problem jaki wybrac , 15w40 mineralny czy 10w40 półsyntetyczny, auto ma najprawdopodobniej przejechane ok 220 tys, a z tego co sie dowiedzialem od poprzedniego właściciela auto bylo zalane 15w40 mineralnym, i teraz mam dylemat czy nie zalac go 10w40 półsyntetykiem poniewaz jest duzo lepszy od mineralnego, co o tym sądzicie ? z góry dzieki i pozdrawiam

Edytowane przez swietlik188

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności