Skocz do zawartości

vectra 1.6 16v wymiana oleju ?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

A czy mozna przejśc z oleju mineralnego 15W40 na olej półsyntetyczny 10W40 ? Bo tak własnie zrobiłem jakiś nieco ponad rok temu... i nie wiem własnie czy nie wystapiły ze względu na to problemy w silniku...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

To znaczy juz sam nie wiem, mysle ze jestem wyczulony na prace silnika. Ogolnie nie slysze jakis "metalicznych" dzwiekow z silnika, ale jest to takie klekotanie, jak u disel'a... a moja cala to benzyniak...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

to znaczy on zawsze jak pamietam sobie poklekotywał, mam takze Vectre z 2000r 1.8 16V i silnik z mniejszym przebiegiem (ok. 160 tyś. km) i takze lekko klekocze. Z tego co słyszałem to Ecotec'i mają te charakterystyczne poklekotania... olej juz zmieniony na nowy, wlałem Casrol Magnatec 15W40 i silnik tak jakby odżył, wcześniej wlany był 5W40 ale pojeżdziłem na nim ok 50 km, wiec sie chociaż silnik przepłukał. Mam nadzieję, że z silnikiem nadal będzie wszystko OK mimo tych zmian oleju... a Wy jak myslicie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

jesoo

mineral przy przebiegu 160000

ja mam 180000 i nadal leje pelen syntetyk

co Wy z autami robicie ??

małe sprostowanie kolego :

 

nalałem 5W40 (syntetyk) na przebieg ok. 160 tyś. km. (vectra)

a 15W40 (minerał) przy przebiegu ok. 300 tyś. km. (calibra)

 

tak czy siak z tego co mi doradzono to jeździć na 15W40 (calibra) cały czas bo to już duży przebieg, a zmienić 5W40 na 10W40 (vectra), chodź do koca nie jestem pewny i zastanawiam się czy zostawić 5W40 w vectra

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi doradzono

może poczytaj troche... jeszcze będziesz tymi mitami żył

jeździć na 15W40 (calibra) cały czas bo to już duży przebieg

http://forum.opel24.com/jaki-olej-co-wlac-vt44201.htm

 

w swojej omedze x20xev z licznikowym 320.000 latałem na syntetyku czyli 5w40

ile miała naprawdę, bóg jeden wie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

dzieki kolego za podsuniecie linka...

 

czyli dalem ciala i jestem w kropce... bo po 15W40 zalalem 10W40 :twisted: pozniej na przeplukanie silnika wlalem 5W40 (zrobilem na nim ok. 50 km.) i powrocilem do 15W40. Z tego co wyczytalem to chyba bardzo xle dla silnika. Czyli moge sie spodziewac klopotow z silnikem ? jesli tak to jakich ? no i teraz czeka mnie dluga podroz ową calibra i nie wiem czy dojade na miejsce p ozrobieniu 1000km ? help

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności