Skocz do zawartości

opel astra 2.0 DTL 16v sport


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Może to niewielka różnica, ale zależy jakie masz oznaczenie silnika :)

do 2000r X20DTL - 82KM

po 2000r Y20DTL - 84KM

 

sport pewnie oznacza lekko twardsze i niższe o 2cm zawieszenie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to niewielka różnica, ale zależy jakie masz oznaczenie silnika ;)

do 2000r X20DTL - 82KM

po 2000r Y20DTL - 84KM

 

sport pewnie oznacza lekko twardsze i niższe o 2cm zawieszenie

obawiam się, że sport to tylko wersja wyposażenia ebejmująca pseudo kubły, białe zegary 4 jaśki itp. Ja też mam sporta i nie zauważyłem żeby był niższy od innych, chociaż jest dosyć twardy. Jednak nie jeździłem inną astrą więc nie mam bezpośredniego porównania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sport jest nizszy. Na gieldzie ostatnio bylo chyab ze 14 astr a w tym ze 3 sport i jedna sportive. Te zwykle sa o jakies 2-3 cm wyzsze. bynajmniej tak wygtladalo jak staly kolo siebie i porownywalem wysokosc lusterek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sport jest nizszy. Na gieldzie ostatnio bylo chyab ze 14 astr a w tym ze 3 sport i jedna sportive. Te zwykle sa o jakies 2-3 cm wyzsze. bynajmniej tak wygtladalo jak staly kolo siebie i porownywalem wysokosc lusterek.

Duzo zalezy na jakich kolach staly oba auta :)

Sam posiadam wersje sportive i nie wydaje mi sie aby bla nizsza i bardziej twarda od innych astr.Ten caly sport to taki chwyt marketingowy.Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malo wiesz widze. Astry sport maja springi wykonane z drutu grubszego o 1.5 mm od serii. Poza tym to patrzałem na wszystko bo wersje sport maja kola 16" i opony 205/55 a zwykla mialy montowane jesli juz to 205/50/16" co by wskazywalo ze nawet powinna byc nizsza. A i zapraszam na giełdę w Szczecinie na Płonią to sobie sam ocenisz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malo wiesz widze o wersje sport maja kola 16" i opony 205/55 a zwykla mialy montowane jesli juz to 205/50/16" co by wskazywalo ze nawet powinna byc nizsza..

Wątpię. Opel wypuszczał astry na 16-tkach tylko w rozmiarze 205/50-wystarczy sprwadzić w instrukcji-przynajmniej u mnie nie podaje innego rozmiaru- co jest dosyć logiczne gdyż na 55 koło ma większą srednicę co powoduje przekłamania prędkosciomierza.To, że niektóre astry maja profil 55 wynika z niewiedzy użytkwników którzy często kupują opony lub używane całe koła z wiekszych modeli a nie patrzą na tabele zamienników opon. Większe koła (m.in. o tym rozmiarze) były montowane w vectrach a teraz w astrze H.

Poza tym nie każda wersja sport miała 16tki-zależne to było od rynku, rocznika itp. Moja jest z Francji i opuściła fabrykę na oplowskich aluminiowych 15' takich jakie ma czerwona astra z okładki książki: "Sam naprawiam samochód-astra , zafira" :?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności