Skocz do zawartości

opel astra 2.0 DTL 16v sport


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Moja SPORTIVE ma opony 205/50/16 - auto z Niemiec. Nie wirze w to ze maja inne sprezyny i ze sa twardsze lub nizsze. SPORT w astrach G to chwyt i nic wiecej.Ciut ze sportem miala jedynie astra OPC.Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest w koncu z tym zawieszeniem w astrze II sportive? Mam wlasnie taka wersje w dieslu i mam wrazenie ze jest twardsze od innych. Znajomy ma benzyne 1,6 w wersji comfort i jezdzi sie bardziej miekko. Dodam ze w obydwu samochodach ogumienie to 195/60/15.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio sobie zagooglowalem i znalazlem juz nie pamietam stroni ale byla cala historia astry Gi i jej modelow. Bylo o spotrach i ze w pozniejszym czasie zastapiona ja sportivem. Co do kol ma 205/55/16 i to jest ogumienie oryginalne z fabryki i takie mialem wpisane w briefie. Kolega ma sportiva i tez ma takie alu i takie same opony. Aha i nic mi nie przeklamuje licznik jest poprawnie-modul licznika jest odpowiedni do opon.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dobra, ale cale zycie nie jezdzimy na jednych oponach.Wiec to ze ktos ma profil 50 a inny 55 to o niczym nie swiadczy.Opony zmienia sie co pewien czas i nie ma koniecznosci zakladania nowych identycznych jak stare.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem tego zdania jednak w Niemczech jest inne prawo ktore nie pozwala zakladac innych opon niz te ktore sa wpisane w dowodzie.

czyli jak masz auto i chcesz założyć wieksze felgi to nie możesz bo w dowodzie masz np 185/65/15'?? absurd -sory ale w to nie uwierzę zwłaszcza że 50% samochodów w Niemczech ma większe koła niż w serii.Może jest tak, że tam nikt nie patrzy na to co zakładasz tylko np. trzeba wpisac w brief takie jakie masz akurat założone ??

Co do kół astry to w mojej instrukcji na 16' jest tylko rozmiar 205/50.Mój aster jest to wersja sport z 2000r -możliwe , że później powiększyli średnicę koła-pytanie tylko po co -bo skoro to ma być sportowa wersja to niższy profil oznacza lepszy wyglad i lepsze prowadzenie na zakrętach.

Kolejna sprawa, że moja wyszła z fabryki na alu 15' , na lato zakupiłem całe, oryginalne koła od astry coupe 1.8 z 2004r-sprowadzonej z niemiec i jaki jest na nich rozmiar?-205/50/16. Nie wspomne o tym, że widziałem astrę sportive z 99 i 98r więc to info że sportivy wyszły po sportach jest dla mnie conajmniej dziwne.Podsumowując jedyne co mi przychodzi do głowy to to, że poprostu felgi, wersje i rozmiary były indywidualnie ustalane w zależnosci od rynku na którym je sprzedawano.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez w papierach mialem wpisane dopuszczalne rozmiary kół i podejrzewam wlasnieze na zachodzie tak wlasnie jest ze mozna miec takie koła jakie dopuszcza producent - u nas nikt na to nie zwraca uwagi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jak masz auto i chcesz założyć wieksze felgi to nie możesz bo w dowodzie masz np 185/65/15'?? absurd -sory ale w to nie uwierzę zwłaszcza że 50% samochodów w Niemczech ma większe koła niż w serii.Może jest tak, że tam nikt nie patrzy na to co zakładasz tylko np. trzeba wpisac w brief takie jakie masz akurat założone ??

W briefie jest napisane jakie kola mozesz zalozyc i jesli chcesz miec inne to musisz przejsc homologacje-jak nie wiesz takich rzeczy to nie pisz okej.

 

Kolejna sprawa, że moja wyszła z fabryki na alu 15'

Widzisz a moja spotr wyszla oryginalnie na kolach alu 16 cali i oponach 205/55 z fabryki.

 

na lato zakupiłem całe, oryginalne koła od astry coupe 1.8 z 2004r-sprowadzonej z niemiec i jaki jest na nich rozmiar?-205/50/16.

Tak AQP ma seryjnie 16 na takich oponach oczewiscie poza AQPT ktora ma 17 i szersze kapcie. Moge Ci podeslac paru kolegow z forum coupe to ci to szerzej wytlumacza.

 

Nie wspomne o tym, że widziałem astrę sportive z 99 i 98r więc to info że sportivy wyszły po sportach jest dla mnie conajmniej dziwne.

Zmien okulary bo sportivy wprowadzono na przelomie 2000/2001-jak znajde ta stronke to Ci udowodnie.

 

Może jest tak, że tam nikt nie patrzy na to co zakładasz tylko np. trzeba wpisac w brief takie jakie masz akurat założone ??

Niestety ale nie i policja na tym czuwa a na przegladzie bys nie przeszedl z innymi kapciami- mozesz zapytac Sir Adama z forum coupe on tam mieszaka juz 19 lat i jest obcykany w prawie niemieckim.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zmien okulary bo sportivy wprowadzono na przelomie 2000/2001-jak znajde ta stronke to Ci udowodnie.

 

.

To patrz tutaj http://forum.opel24.com/astra-g-sportive-vt10394.htm-kolega prezentuje sportiva z 99r ??? co jeszcze chcesz mi udowodnić?

 

P.S.Kolego nie tocz piany bo mój poprzedni post to są tylko stwierdzenia niektórych faktów, swobodne rozważania na ich temat i pytania czekające na odpowiedź popartą np: jakimś linkiem do specyfikacji technicznej odnośnie opon sprężyn czy coś.

Chętnie bym poczytał jak to wyglądało naprawde z tymi kołami i zawieszeniami. Teksty że mój kolega "wie" albo "ma" i wykłócanie sie o to są dla mnie mało przekonujace zwłaszcza, że twoje źródła są chyba mało rzetelne co widać na przykładzie sportivów :mrgreen:

No i nie musisz mnie obrażac docinkami typu zmień okulary-jesteśmy no forum, które suży do kulturalnej wypowiedzi i dyskusji więc spokojnie. peace :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega wesol ma absolutnei racja

i poporeanie tego przykaldami jest uzasadnione

bo tam poprostu nei mona jezdzic na innch niz te ktore sa w dowodzie wpisane

a poporeanie tego linkami jest canajmniej trudne bo jak juz to sa one po neimiecku i nie wiem czy dasz se z tym

rade

jak chcesz toci poszukam bo akurat znam jezyk...

wiec jak znajde troche czasu to ci dam kilka linkow gdzie i co na ten temat pisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności