Skocz do zawartości

Wiatrak chodzi po wylaczeniu auta


Gość Maniek1986

Rekomendowane odpowiedzi

Uzupełniłem opis przekaźników o silniki benzynowe http://forum.opel24.com/topic/8127-Bezpieczniki-i-Przekazniki/page__view__findpost__p__451868

Jeśli wyciągałeś przekaźnik i gasło radio to nie był on od wentylatorów.

Czujnik(i) temperatury w chłodnicy znajdziesz bez problemu wystarczy przyjrzeć się jej.

Wypnij też czujnik temperatury silnika i zobacz co się będzie działo - dwupinowy z niebieską wtyczką pomiędzy cewką a EGR

Sprawdź też masy - lokalizacja w tematach przypiętych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Maniek1986

ok sporo pomoglo wiem ze przekazniki sa ok ;) i po tej rozpisce co dales wychodzi ze sa 4 przekazniki az do wentylatora chłodnicy

mam już czujnik w chlodnice, tylko pytanie czy da sie sprawdzic czy stary jest uszkodzony

bez wymiany? bo przeciez jak go odepne to siła rzeczy przerwe obieg i wentylatory się wyłaczą - btw chyba widze go stojac naprzeciwko auta na dole po lewej stronie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wypniesz ten czujnik w chłodnicy i wentylatory wyłączą się to będzie on najprawdopodobniej uszkodzony.

Po wypięciu jeśli wyłączą się to dla testu odpal silnik i włącz klimatyzacje - wentylatory powinny zastartować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maniek1986

sprawa wyglada tak, wlasnie wylazlem spod auta, w chlodnicy mam dwa czujniki dwupinowy od klimy i nizej 3 pinowy termiczny odlaczylem raz jeden, raz drugi, obydwa i wiatraki caly czas sie kreca i gdzie tu szukac przyczyny?

 

edit chyba jestem blisko awarii

wiatraki mozna wylaczyc tylko przekaznikiem, bezpiecznikiem lub bezposrednio odlaczyc je od pradu wstyczkami przy nich

natomiast zauwazylem ze w skrzynce w jednym miejscu przekazniki sie grzeja jak sie je przeklada i pyka czuli problem chyba tkwi w podlaczeniu skrzynki do aku film za chwile

Edytowane przez Maniek1986

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maniek1986

www.youtube.com/watch?v=uF1IqnDy19w&feature=youtu.be

 

sorki ze w dwoch postach ale przegladarka mi szaleje

Edytowane przez Maniek1986

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.opel24.com/topic/8127-Bezpieczniki-i-Przekazniki/page__view__findpost__p__451868

 

Posługujmy się tym opisem - będzie łatwiej.

Przypuszczam że bałagan robi klimatyzacja

Wyciągasz przekaźnik numer 10, on dostaje sygnał na cewkę po załączeniu klimatyzacji a jego styki załączają wentylator

Wyciągnij przekaźnik nr 5 i daj znać czy wentylatory zatrzymają się.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maniek1986

jutro to sprawdze natomiast dodam ze sprezarka byla regenerowana i klima nabijana w zeszlym tygodniu i bylo ok, a dzien bo robocie przy szybach zaczelo sie krzaczyc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności