Skocz do zawartości

Wiatrak chodzi po wylaczeniu auta


Gość Maniek1986

Rekomendowane odpowiedzi

Jak jeszcze ssanie wyłącza się prawidłowo to jest dobry.

 

edit

 

Ten czujnik możesz wykluczyć, wypinałem go robiłem zwarcie między pinami oraz piny do masy i wentylatory nie drgnęły.

Edytowane przez Kacper

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

To jeszcze trochę znaczków chińskich czyli schematów. :wesoly:

Może ktoś dojrzy coś czego ja nie zauważyłem.

 

http://imageshack.us/f/690/schemat1y.jpg/

na czerwono zaznaczyłem przekaźnik który trzyma i strzałką skąd dostaje napięcie.

K51, K87, K52, K67 to przekaźniki wentylatorów M4 i M11.

K22 to przekaźnik pompki płynu chłodzącego M57 która jest tylko w silniku 3,0

S29 i S128 to czujniki temperatury w chłodnicy.

 

http://imageshack.us/f/835/schemat2x.jpg/

strzałką zaznaczyłem ten sam przewód co w wcześniejszym schemacie.

K60 to przekaźnik załączający sprężarkę klimatyzacji Y1.

S20 presostat, kilka dopisków zrobiłem dla ułatwienia na schemacie.

 

Jeszcze pytanie - czy na odpiętym ECU wentylatory też pracują ?

Jeśli tak to może jeden z zaznaczonych przewodów ma zwarcie do plusa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.:papa:

Może warto sprawdzić wiązkę od sterowania w kabinie( pracował tam elektryk), u mnie przekaźnik K-87 też pyka tylko na wyłączonym zapłonie i w normalnych warunkach wentylatory się nie załączają. A jeszcze taka jedna myśl, może ECU widzi cały czas wysoką temperaturę silnika i nie wyłącza wentylatorów ??? Dlatego proponowałem żeby "Maniek1986" zabrał schematy do nowego elektryka. Pozdrawiam RG. :super:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze taka jedna myśl, może ECU widzi cały czas wysoką temperaturę silnika

To akurat odpada, robiłem testy z czujnikiem temperatury i nic nie dało.

Albo tak jak pisałem jest zwarcie do plusa na jednym z przewodów ECU, lub na przewodzie z panela sterującego.

Jest też możliwe że jest zwarcie w samej skrzynce z przekaźnikami i bezpiecznikami. Wtedy trzeba będzie wyjąć ją wypiąć wtyczki od spodu i rozmontować ( link do manuala po rosyjsku kolegi Siergieja http://mysintra.3dn.ru/load/zagruzki/remont_bloka_predokhranitelej_motornogo_otseka/1-1-0-22 )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maniek1986

sadze ze gosc ogarnie bo juz raz robil gruby temat w tym aucie, wgrywal nowy program na kompa itdale jak cos bede sie zglaszal, dzieki bardzo ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Maniek1986

to znowu jam jeszcze nie rozwiazalem problemu przez poslizg techniczny

i jeszcze czekam na swoja kolejke ale odkrylem kolejna rzecz sprezarka klimatyzacji chodzi mi caly czas

czy na panelu jest wlaczona cyz nie i tu tez tylko mozna ja wylaczyc przekaznikiem...

stopila sie tez dioda sprezarki w skrzynce, od czego ona jest i czy mozna ja zastapic zwyklym bezpiecznikiem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stopila sie tez dioda sprezarki w skrzynce, od czego ona jest i czy mozna ja zastapic zwyklym bezpiecznikiem?

Bezpiecznik odpada, ale możesz zastosować zwykłą diodę prostowniczą 1 Amp. np BYP401/50 (tylko pamiętaj że dioda jest kierunkowa i ma znaczenie jak ją wepniesz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności