Skocz do zawartości

czujnik cisnienia oleju opel astra g 2,0


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem. zawsze gdy odpalam asterke swieci mi kontrolka cisnienia oleju, musze troche przegazowac zeby zgasla. a po odpaleniu na wolnych obrotach juz sie nie zaswieca. nie wiem czy jest to wina czujnika, czy tez mam problem z cisnieniem.

i mam jeszcze jedno pytanko. czy ktos wie czy mozna wymontowac "trzymacz";) pompy paliwa w zbiorniku, tzn. wyciagam pompe z obudowa a nie umiem wymontowac tego elementu ktory utrzymuje pompe. chce to wymontowac poniewaz ono nie jest stabilne na 100% i troche sie rusza, i moze dlatego mam problem z pompa palwa. nie wiem. pozdrowionka;p

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do czujnika to moze byc juz zuzyty ale dla pewnosci podjedz do najblizszej stacji diagnostycznej zmierzyc cisnienie a przy okazji wymienic czujnik na nowy bo to niewielki koszt a spisz spokojnie :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu bym nie jezdzil jesli pali sie kontrolka od oleju nawet jesli po przegazuwie gasnie. Pompa oleju z jakiegos powodu (moze zaworek zwrotny sie zaciął) nie daje juz cisnienia odpowiedniego. Pojedzisz tak jeszcze troche to zatrzesz wal na panewkach i dopiero bedzxiesz mial problem. Jesli ci sie nie chce rozbierac pompy oleju to moze przeplukaj chociaz silnik. Po spuszczeniu oleju zalej 5L ropy odpal silnik i niech pochodzi 10 minut unikajac wysokich obrotow. Po puszczeniu zalej olejem, zrob pare setek kilometrow i znowu zmien olej. Jesli nadal bedzie sie palic kontrolka to tylko pozostala rozbiórka pompy oleju.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Tylko takie plukanie silnika ropa a potem 2 razy zmiana oleju to juz duze koszty. mialem taka sama sytuacje. u mnie zacinal sie zaworek zwrotny. rozebralem pompe i okazalo sie ze jest male pekniecie ktore bylo powodem tego ze po zapaleniu silnika kontrolka sie swiecila i gasla dopiero po przygazowaniu. wiec kupilem uzywana pompe na allegro wymienilem i auto jezdzilo jak ta lala. nie polecam tak jezdzic.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość robospaw80

[shadow=red][/shadow] :idea:

 

[ Dodano: Czw Sie 26, 2010 12:56 ]

witam mam problem z moją asterką wczoraj poniżej tysiąca obrotów zaczeła się palić kontrolka oleju jak lekko przegazowałem to zgasła i po przejechaniu dziesięciu kilometów pali się na stałe olej jest w silniku bo sprawzdałem i niedawno był wymieniany napiszcie co może być pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności