Skocz do zawartości

przepustnica oraz brak zapłonu


Gość ddk

Rekomendowane odpowiedzi

witam muszę wymienić przepustnice w corsie b 1.4 si z 94r

bo trzyma wysokie obroty szukałem przyczyny mechanior sprawdził na szybko,

i stwierdził ze przepustnica, konkretnie to ciągnie lewe powietrze i czujniki sa w stanie opłakanym

poklejone jakaś taśma itd jak ruszył te czujniki to obroty się uregulowały na chwile.

Mój problem polega na tym ze szukam używki :) a nie wiem jaka wersje silnika mam nawet czy to jedno punkt czy co tam jest w środku :)

 

tu zdjęcia silnika na jednym zaznaczyłem na czerwono o które czujniki chodzi

 

http://imageshack.us/a/img89/3983/20120928172mvt.jpg

 

http://imageshack.us/a/img404/37/20120928173.jpg

 

 

jest jeszcze jeden problem, dziś po przejechaniu jakiś 40 km przy parkowaniu auto zgasło (hmm :szok: ) ja do odpalania a tu nic tylko jak by to napisać pyka :uuu:

przy tym przygasa mocno żarówka od oświetlenia wewnętrznego auta a kontrolki całkiem gasną

akumulator? mógł się rozładować w takiej syt? :szok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motor masz jednopunktowy!, co do czujników nie pomogę bo dokłądnie ich nie widzę i nie wiem co to są za czujniki, ktoś z takim samym motorem będzie wiedział co to za czujniki więc niech napiszę ci w temacie;), mówisz że zgasł ci silnik?

powod może być taki że padł ci alternator lub czujnik wału, może akumulator jest za słaby albo problem z rozrusznikiem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wersję silnika to w tym temacie jest wszystko napisane: klik. Zapytaj w sklepie o czujnik położenia przepustnicy albo o czujnik temperatury powietrza, może to jeden z nich i porównaj wyglądem.

 

jest jeszcze jeden problem, dziś po przejechaniu jakiś 40 km przy parkowaniu auto zgasło (hmm ) ja do odpalania a tu nic tylko jak by to napisać pyka :uuu:

przy tym przygasa mocno żarówka od oświetlenia wewnętrznego auta a kontrolki całkiem gasną

akumulator? mógł się rozładować w takiej syt?

 

a odpaliłeś go potem? jeśli tak to to nie był czujnik położenia wału. Przyczyn może być wiele.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chris_akina

Z tym lewym powietrzem, to nie jest aby przypadkiem wina papierowych uszczelek? Być może one przepuszczają powietrze. Co do czujników, to ze zdjęcia za dużo nie powiem, sam posiadam inną przepustnicę :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motor masz jednopunktowy!,

 

wyglada na to ze sie mylisz ;)

 

"C14SE

Oznaczenie auta: 1.4 Si,

Montowany od: brak danych

8v ,82KM, 114Nm, wtrysk wielopunktowy"

 

 

 

powod może być taki że padł ci alternator lub czujnik wału, może akumulator jest za słaby albo problem z rozrusznikiem

 

jutro naladuje akumulator i zobacze czy odpali mam nadzieje ze tak wiec wiadomo chyba wtedy bedzie ze alternator (ty finansowo chyba najlepiej by mi wyszlo ) )

 

Z tym lewym powietrzem, to nie jest aby przypadkiem wina papierowych uszczelek

 

no wlasnie tu jest problem bo nie wiadomo gdzie to powietrze lapie ale wydaje sie byc tak jak by werzyki te gumowe byle nieszczelne?

 

Zapytaj w sklepie o czujnik położenia przepustnicy albo o czujnik temperatury powietrza, może to jeden z nich i porównaj wyglądem.

 

no wlasnie o te czujniki chodzi najbardziej bo jak je ruszy to obroty faluja, a one poklejone jakas izolacja chyba i zastanawiam sie czy jak je same rusze to dojdzie konca potem :) wiec cala przepustnice chcialem kupic z tymi czujnikami wezykami itd

a za kazdym razem uzywki maja tylko do jednopunkta :)

Edytowane przez ddk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności