Skocz do zawartości

Reset komputera ECU 2,2 benzyna 1997r.


Gość ed25

Rekomendowane odpowiedzi

kolego rafalgrzegorz powiedz mi czy tobie tez tak z rana jak był zimny wylatywała woda z rury wydechowej...???

Bo u mnie taki objaw wystepuje. A jesli chodzi o elektryke to musze kilka razy krecic aby mógł odpalić a konkretnie odpala za 3 razem. Co do benzyny to sama jazda u mnie chyba nie pomoże wlewałem do czyczszenia wtrysków, bak wyjeżdzony i nie pomogło, wtryski byłe podmieniane i tez żadnej poprawy...

Jeden mechanik proponował wymiane czujnika wałka rorządu - ale drugi mechanik posprawdzal i stwierdził że jest dobrze a jesli chce wymianiac to koszt 350zł wiec mi sie nie usmiecha aby wymianiac cos co nie mam 100% pewności że to to..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.:papa:

Kolego kry84 pojawianie się wody przy zimnym silniku to normalne zjawisko w nowszych silnikach (katalizator, można to zaobserwować zimą w mieście jak nowsze samochody plują wodą z wydechu) ), natomiast zapalanie za 3 obrotem wału korbowego to też normalka przy LPG. W moim wypadku przejechanie 150 km na benzynie pomaga, a odpalanie od jednego obrotu tylko po wizycie u gazownika i regulacji centralki od gazu. Właśnie mam zamiar wybrać się bo po wymianie uszczelki pod głowicą i odłączeniu akumulatora trochę muli i więcej pali, poprzednio gdy miałem odłączony akumulator też wizyta u gazownika pomogła ( lpg STAG-4). Natomiast jeśli chodzi o czujnik wałka rozrządu to powinna zapalać się kontrolka silnika (tak mi się wydaje, w Vektrze silnik X18XE zapalała się kontrolka silnika i odczytane były 2 błędy - czujnik wałka i przepływomierz, autko w zasadzie normalnie jeździło tylko czasem gasło przy ruszaniu ze świateł i zdarzało się też że silnik nie chciał wchodzić na obroty po dodaniu gazu ). Może to wydaje się dziwne ale zauważyłem że moja sintra po wizycie u gazownika lepiej jeździ na gazie i benzynie, szybciej odpala i wydaje się być żwawsza. Jak dawno nie regulowałeś centralki LPG to może tam tkwi problem. Jeszcze jedna sprawa, Może też być słaby kontakt na przewodach elektrycznych od wtryskiwaczy jest tam dość ciasno a jeszcze LPG. Pozdrawiam RG. :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności