Skocz do zawartości

Czy to uszkodzona uszczelka pod głowica?


Gość Tomasz21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Zwracam sie z prosba o pomoc i dorade dotyczaca problemu z opel astra g 1.6 16v silnik x16xel. Otoz od pewnego czasu zauwazylem nieznaczny ubytek plynu chlodniczego.Odkrecilem swiece i po ich wyjeciu zauwazulem na jednym z tlokow plyn chlodniczy.Nie zauwazylem jednak zadnych innych objawow typu bialy dym z tlumika maslo na korku wlewu oleju lub olej w plynie chlodniczym.Nie wiem rowniez czy to zbieg okolicznosci ale ostatnio wyciekaja mi nieznaczne ilosci oleju wlasnie przez korek wlewowy, byc moze jest niesczelny ale czemu akurat teraz sie to uwydatnilo a byc moze jakies cisnienie wypycha olej przez korek? Prosze o porade czy to na bank UPG. Jestem za granica i nie weim czy moge jechac tak do Polski? Z gory Dzieki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Myślę, że spokojnie możesz dojechać tak do Polski, nie będzie z tym żądnego problemu :) Musisz podczas jazdy jedynie kontrolować stan płynu chłodniczego i oleju, by po drodze nie przegrzać silnika a przede wszystkim go nie zatrzeć bo jak zatrzesz to już tylko laweta Cię uratuje. Jak masz nieznaczne ubytki to jeszcze nie ma tragedii, uwierz mi, że u mojego znajomego astra spalała 1 litr oleju na 80 km i jakoś śmigał :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie co warto wymienic przy okazji wymiany UPG tak zebym mogl jeszcze posmigac z 50 tys.Autko ma obecnie 214 tys silnik benzyna.Podzwonilem dzisiaj troche po mechanikach no i ceny jakie mi proponowali to od 1200 do 2000 tys zl na podkarpaciu,jakie srednie koszty sa zwiazane z taka naprawa?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1200-2000!!! kosmos! Ci mechanicy to jednak zdziercy... do rzeczy. Jeśli nie bierze ci oleju to specjalnie nic nie trzeba wymieniać, można tylko wymienić gumki zaworowe profilaktycznie przy jednej robocie (koszt tego niewielki) i leciutko dotrzeć zawory najdrobniejszą pastą...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie oleju troche bierze jakies 1 litr na 1500 2000 km w zaleznosci od tego czy robie krotkie podjazdy czy dluzsze trasy.czytalem jednak ze silniki 16v biora olej i to nawet w instrukcji niby napisane jako normalna rzecz?nie wiem ile w tym prawdy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robiac glowice nalezy wymienic:

- uszczelniacze zaworow, koszt nie duzy

- planowanie głowicy

- ewentualnie sprawdzenie szczelnosci plaszcza wodnego

 

U mnie wymiana uszczelniaczy i planowanie kosztowało 120 zł silnik 2.0 16 V + uszczelka i sruby ERLING 100-120 zł

Robocizna 0 zl bo robilem to sam..przejechalem juz 43 tys km..cały czas na LPG i wszystko jest OK

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robiac glowice nalezy wymienic:

- uszczelniacze zaworow, koszt nie duzy

- planowanie głowicy

- ewentualnie sprawdzenie szczelnosci plaszcza wodnego

 

U mnie wymiana uszczelniaczy i planowanie kosztowało 120 zł silnik 2.0 16 V + uszczelka i sruby ERLING 100-120 zł

Robocizna 0 zl bo robilem to sam..przejechalem juz 43 tys km..cały czas na LPG i wszystko jest OK

 

dodam tylko że planowanie można sobie darować jeśli nie została przepalona uszczelka a głowica po pomiarach nie wykazuje zwichrowania

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności