Skocz do zawartości

Czy to uszkodzona uszczelka pod głowica?


Gość Tomasz21

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Rzeczywiscie cenna rada tum bardziej ze rozmawialem ostatnio ze znajomym z Polski ktory mial wymieniana UPG i uszczelniacze zaworowe jakies pierscieniei zaplacil w sumie 900zl,aUTO MA Opla Zafire ten sam silnik co moj?Pytanie tylko czy potrzebna jest wymiana tych pierscieni i o co z tym chodzi bo ja z mechaniki troche malo obeznany jestem,czy jest konieczna wymiana??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli auto nie brało oleju ani nie kopciło przed usterką to nie ruszaj dołu silnika, nie wymieniaj pierścieni

 

 

co do tych cen to tak naprawdę, nie porównuj ich bezpośrednio,

 

- jeden zapłaci 1300zł za wymianę uszczelki pod głowicą - sama uszczelka poszła, "Panie! reszta dobra była tośmy nie wymieniali"

- drugi zapłaci 1300zł, ale zrobione zgodnie ze sztuką, nowa uszczelka głowicy, zabielenie głowicy, nowe śruby głowicy, zmierzona płaskość bloku, nowe uszczelniacze, dotarcie zaworów, test szczelności vacum i płaszcza wodnego, nowe uszczelki pod kolektory, pod pokrywę zaworów, nowy pasek rozrządu, rolki, pompa wody, płyn, uszczelniacze wałków.

 

więc kto przepłacił?!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wlasnie bierze tak okolo litr na 1,5 - 2 tys km. wiec nie wiem czy warto sie zabierac za te perscienie czy to wazny i drogi zabieg przy okazji wymiany uszczelki,czytalem gdzies trez ze silniki 1,6 16 v spalaja troche oleju i ze to norma? dodam tylko ze autko nic nie dymi na czarno niebiesko czy bialo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ekoklekoty" tak mają...jedną biorwą i bedą brac nawet po wymianie wszytkich "detali"... Tak jest w przypadku auta mojego brata (X22SE) brał olej przed remontem (który zreszta był podyktowany przez zużywanie oleju) i bierze go po...niezancznie mniej ale zawsze...GM to nie japoński "młynek do kawy" i tak to juz musi być...Zwróćmy uwage choćby na normy zużycia-jakie są chyba każdy z nas maniaków doskonale wie...My też swoje musimy "zużyć"beer.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Troche czasu mineło od ostatniego posta ale chciałem sie z Wami podzielic jak w mojej asterce zostal rozwiazany moj problem.Otoż po przyjezdzie do Polski i zrobieniu testu na kompresje okazało sie ze wszystkie parametry w normie,mechanik nie podjal sie wymiany UPG chyba ze ja rzeczywiscie tego zarzadam,wymieniona została wiec chłodnica bo była niesczelna i korek od zbiorniczka wyrównawczego.po wymianie i uzupełnieniu płynu chłodniczego zrobiłem poki co 2 tyś km i nie zauważyłem żadnych ubytków płynu a wiec mam nadzieje że wszystko w porzadku.Dzieki jeszcze raz wszystkim za podpowiedzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...
Gość PawełSuchanek29177

Witam,

Panowie kupiłem właśnie astrę j 1.6 115km, jeden właściciel salon polska, przebieg 59000km. Jest masło w zbiorniczku wyrownawczym. Sam płyn czysty. Z tego co wyczytałem to chłodnicza oleju. Proszę powiedzcie mi czy te silniki mają wadę fabryczną? Mechanik właśnie powiedział że następna będzie UPG a później pęknięta głowica. Nie wiem co robić wylądowałem się na minę :/ 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności