Skocz do zawartości

Wyciek spod wtrysku


Gość lukasnarloch1

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lukasnarloch1

Witam, dolewając dzisiaj oleju do mojego Kadzia zauważyłem, że mam mokry pierwszy wtrysk od lewej. Po odpaleniu silnika i przejechaniu kilku kilometrów znów zajrzałem pod maskę na włączonym silniku i okazało się, że spod wtrysku bąbluje paliwo, ulatniał się również dym. Rozwiązaniem tego problemu jest wymiania uszczelki pod wtryskiem? Czy orientuje się ktoś czy należy wymienić w takim przypadku wszystkie i jaki mniej więcej jest koszt zakupu takiej uszczelki? Czy taki wyciek wpływa na spadek mocy i wzrost spalania?

Edytowane przez lukasnarloch1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymialenilem ta uszczelke w VC ale i do niej kosztowala grosze wymien ta ktura cieknie zawsze mozez reszte wymienic jak zacznie cos sie dziac przy tym wieku ata niema sensu wymieniac wszystkich bo niewiadomo ile jeszcze nim pojezdzisz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość lukasnarloch1

Ciężko dostać tą uszczelkę... w żadnym sklepie nie wiedzą dokładnie o co chodzi i chcą abym najlepiej z nią do nich przyjechał. Tak też będę musiał zrobić ale problemem jest to, że jak rozbiorę to nie pojadę:D Jakoś będę musiał sobie poradzić.

 

Po kilku cięższych rozpaleniach w temperaturze poniżej zera stwierdziłem, że trzeba sprawdzić świece. Wykręciłem wszystkie świece żarowe. Sprawdziłem na krótko. Okazało się, że bardzo wolno się rozgrzewają (po kilku sekundach dopiero zaczynają dymić, a ich czubek czerwony robi się dopiero po kilku kolejnych sekundach). Czytałem na forach, że już po dwóch sekundach sprawna świeca powinna być rozgrzana do maksymalnej temperatury. Czy to prawda?

 

Dotatkowo zmierzyłem natężenie prądu przepływającego przez każdą ze świec prądu. O dziwo wyniki nie były najgorsze - odpowiednio (9A,7A,7A,7A)(świece bosch duraterm). Nie wiem dlaczego ale jak zmierzyłem natężenie prądu na całej listwie 4 świec miernik pokazał tylko 15A. Czasem nie powinno być tak, że suma natężenia wszystkich świec powinna być równa tej na listwie?

 

Jak uważacie? Te świece się jeszcze do czegoś nadają? Już szukałem nowych i znalazłem takie: http://www.czesci.autotrader.pl/produkt/swieca-zarowa,opel,kadett-e-39_-49_-1984-09-1991-08,1-6-d-54km,84-69-627-100152-0-11-0100226229.html

 

jak myślicie? Czy to dobra opcja?

 

Mogę liczyć na czyjąś pomoc??

Edytowane przez lukasnarloch1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności