Skocz do zawartości

Smar miedziowy- czy moge go uzyc do swiec zarowych ???


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

:roll: sobrank

 

jak on to przegwintowal bez sciagania glowicy??? a nie wpadly tam jakies opiłki metalu z gwintu?:D I jak to podwazyl łyzkami bo nie kapuje :P

 

 

http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/arrow.gif Boro

 

Jak chcesz tam wbic torxa skoro tam jest ten srodek swiecy?:D?

 

Jak by to szlo obciac to wtedy idzie wbic....

 

Dołączona grafika

 

Pamietaj o WD-40 i odlaczeniu akumulatora przed spawaniem

 

Daj znac jak Ci poszlo :D jestem dobrej mysli i trzymam kciuki :D

 

powodzenia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

No i udalo sie :roll: zerwana swieca wykrecona, wymienione rowniez pozostale. Jednak metoda : mig + sróba okazala sie niazawodna. uff ale ulga. Bede miec chwilke to zrobie fotki pospawanej swiecyi zamieszcze na forum.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:roll: Gratulacje BORO :D

 

opisz mi pozniej wszystko dokladnie bo tez sie za to wezme (czy uzywaliscie wd-40, odlaczyliscie kompa, jak przyspawaliscie srobe do tej swiecy jak tam jest ten srodkowy element swiecy co pokazalem na fotce wyzej czerwona strzalka :P

 

http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/arrow.gif Musisz mi dac fotki i opisac dokladnie cala operacje :D:D:

 

Ciesze sie, ze Ci sie udalo... mi tez musi sie udac :D:D:

 

pozdro :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chidzi o uszkodzona swiece to troszke stresow przezylem. Otoz jezdzilem o mechanika do mechanika, kazdy krecil glowa i i nie chcial sie brac za ta robote. W serwisie powiedzili mo ze trzba sciagac potem ciac glowice zeby wyciagnac swiece a na koncu spawa sie i nadlewa :mrgreen:

Kumpel z roboty zalatwil mi mechanika ktory poradzil sobie z tym problemem.

 

Odlamal trzpien swiecy wystajacy z bloku a nastepnie do reszty wystajacej okolo 2-3 mm dospawal "wiaderko" srubek i tym sposobem wykrecil swiece. Na wszystkie swice psikany byl srodek do luzowania srub. Dodam ze przy spawaniu odlaczony byl akumulator reszty nie wiem bo nie bylem obecny przy calej robocie. Z calascia meczyl sie okolo 4 godzin ale dal rade. Nowe swiece wkrecil na smar midziany (wysokoteperaturowy, przeciwzapieczeniowy). :lol:

 

Dołączona grafika

 

Niestety to nie koniec problemow. Ale o tym pisze w kolejnym poscie :

 

http://forum.opel24.com/nierowna-praca-silnika-na-zimnym-silniku-vt11047.htm

 

[ Dodano: Nie Lis 11, 2007 17:02 ]

A ucze sie na Politechnice Krakowskiej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odlamal trzpien swiecy wystajacy z bloku a nastepnie do reszty wystajacej okolo 2-3 mm dospawal "wiaderko" srubek i tym sposobem wykrecil swiece. Na wszystkie swice psikany byl srodek do luzowania srub.

 

:mrgreen:

 

Jak odlamał trzpień ??

 

Dospawal "wiaderko" srubek - Co to znaczy :)

 

Dziwne, ze to tez swieca firmy Beru o ile dobrze widze :lol: Słaby materiał skoro i Tobie sie ukreciła :)

 

Dołączona grafika

 

Ja sobie wezme jeszcze stara swiece zarowa rozetne brzeszczotem i zobacze jak jest zbudowana w srodku, wtedy bede wiedzial wiecej co i jak http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/biggrin.gif

 

Zgadam sie ze znajomym, ktory w pracy ma migomat i reszte sprzetu i podzialamy cos....

 

Tez musze dac rade http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/biggrin.gif

 

pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale panowie ja sam głowicy nie ściągnę więc i tak pozostaje mi warsztat. Poza tym najprawdopodobniej przy wykręcaniu świeczki zerwał sie cały gwint i teraz ani dokręcić ani odkręcić. Więc i tak muszę sie szykować na wydanie paru stówek ;/ ale trudno stało sie co sie stało i trzeba to teraz jakoś naprawić. Poza tym silnik działa na trzech świecach a dzisiaj rano nadal ciężko palił ( za trzecim razem ) kontrolka check zniknęła ale nadal mam problem z zapalaniem rano. może ktoś coś poradzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze jak by ci sie urwał caly gwint to by swieca wystrzelila w powietrze pod wplywem kompresji.... sprobuj na poczatek przyspawac ta srube..... moze sie uda a tak to wydasz bardzo duzo kasy.......... nie zaszkodzi sprobowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności