Skocz do zawartości

LPG za duże spalanie...


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Koniec mojej walki z gazem. Mam dość. Autko przeszło między innymi wymianę parownika i filtra gazu 350zł do tego wymiana sterownika 20zł, regulacje gazu czyli 80zł + 90zł razem to daje 540zł. Samochód śmiga na gazie ładnie nie powiem. Trzyma obroty - nie wariują, wszystko cacy gdyby nie to spalanie. W mieście pali mi normalnie 18l gazu na 100km ! A na trasie to ze 16l !! Po prostu masakra ??? Nie wiem już co jest nie tak z tym gazem. Teraz zostało mi tylko podejrzewać, że może instalacja nie jest szczelna od gazu i może mi gaz ucieka gdzieś bo przecież to nie możliwe do cholery żeby po 18l mi palił w mieście :mrgreen:.

 

Teraz jeżdżę tylko na benzynie bo mi się bardziej opłaca :mrgreen: Jeżeli na benzynie będzie mi palił 7l w mieście to już nie wracam do gazu bo SAME Z NIM PROBLEMY taka prawda.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zostało mi tylko podejrzewać, że może instalacja nie jest szczelna od gazu i może mi gaz ucieka gdzieś bo przecież to nie możliwe do cholery żeby po 18l mi palił w mieście ??? .

 

Też o tym pomyślałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem dzisiaj w warsztacie u gazowników takich co ostatnio byłem "Tans-Wag". No i szczelność jest OK - nie ma żadnych wycieków gazu, takim przyrządem to sprawdzali i pianką jeszcze. Zrobili mi regulacje jeszcze raz porządnie no i jak nadal to samo będzie to mam przyjechać bo powiedzieli że ciężka z tym sprawa może być. Za to wszystko nic nie płaciłem dzisiaj. Zatankowałem dzisiaj przed wizytą u nich za 50zł gazu czyli ok 22litrów jakoś. Zobaczymy kiedy się gaz skończy :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie już wszystko w normie ufff :?. Ostatnio tankowałem tak jak pisałem wcześniej 22l LPG przed wizytą u gazowników. I tam typ mi zakrył w przepustnicy jeden taki otwór bo nim coś uciekało powietrze... I tam jeszcze przeprowadził regulację i z 20 - 30 min regulował samochód dwoma śrubami tymi. Jedną na reduktorze, a drugą na przewodzie od reduktora do miksera. Obroty mam ok 600-700 w samochodzie - są niższe niż przed regulacją. Jednak wszystko to pomogło ! Na tych 22l gazu przejechałem 60km. Dzisiaj jechałem na wieś i zatankowałem do pełna - do wybicia (na tej samej stacji co wtedy czyli ORLEN przy ul. Wrotkowskiej). Weszło ku mojemu zaskoczeniu - bo myślałem, że nadal dużo pali - 22l gazu tyle co ostatnio hehe. W mojej butli wchodzi na styk 38 litrów LPG - czyli 22l(pierwsze tankowanie) + 22l(drugie tankowanie) = 44l, 44l - 38l(max w butli) = 6l. Więc wyszło mi spalanie w mieście ok. 6l na 60km czyli 10l na 100km !! HURAAA ??? Koniec z dużym spalaniem. Zauważyłem jeszcze, że autko zyskało trochę mocy po tej ostatniej regulacji :roll:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności