Skocz do zawartości

LPG za duże spalanie...


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

No i lipa. wyszlo mi dzisiaj spalanie znowu 18l lpg :) :) juz nie wiem co jest nie tak poprostu zalamie sie zaraz ;p:( instalacja szczelna, parownik i filtr gazu nowy, zero zbednej elektroniki... i pali jebany 18l szok normalnie... nie wiem ile mi benzyny pali bo jakos nigdy nie sprawdzalem... dzisiaj zmienilem stacje z JETa na STATOILA. Zatankowalem dzisiaj jakies 13,51lpg i zobaczymy ile teraz spali. Chodz przyznam ze to nie to samo auto na supragazie :D 3 razy lepiej chodzi niz na gazie z JETa ! Ale pewnie i tak znowu tyle spali bo cos mi sie wiezyc nie chce ze to wina jakosci gazu to duze spalanie... jak znowu duze wyjdzie to wykosztuje sie i sprawdze ile mi pali na benzynie...

 

A moze macie jakies propozycje co jeszcze moze byc nie tak ???:mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

odnosnie jakosci gazu - ja tankowalem kiedys na jet. teraz tankuje na bp, bo jest mi po drodze i przy tankowaniu za 35zl na gazie z bp robie co najmniej 10 kilometrow wiecej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

a kumpel mial seicento z silnikiem 900cm^3 z inst LPG i palil mu 9 litrow, mimo ze jezdzil spokojnie.

 

Sami widzicie.Więcej do spalania ma dynamika jazdy i ustawienie gazu bądź to benzyny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość vectra 95
rafalg1 to troszke duzo. ja mam viki 1,8 16v i dopiero teraz zima mi pali max10,5l/100 a latem 9 i ani grama wiecej a moze i mniej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A a ja się martwiłem że mi sintra pali 14w mieście w zimie i 12 w lecie.Zmień gazowników sprawdz ile ci pali benzyny bo się zamotasz.jak sprawdzisz benzyne dopiero bież się za kombimowanie.Gazu powinien ci spalić 2 litry więcejniż benzyny ale nie 18. 12litrów max. mi pali 10 -12w trasie ale to przy ciężkim bucie ijazda 140-160 i tyle samo w terenie górzystym redukcje,ale buda waży 1700kg i wolne obroty podniosłem z 650 na 820 żeby się lepiej wkręcała i żeby wyeliminować przydławienie..Ale na sekwencji BRC.ZACZNIJ od benzyny może coś jest pokombinowane i są porobione obejścia.to nie jest normalne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No i lipa. wyszlo mi dzisiaj spalanie znowu 18l lpg :lol::mrgreen: juz nie wiem co jest nie tak poprostu zalamie sie zaraz http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/sad.gif ;) instalacja szczelna, parownik i filtr gazu nowy, zero zbednej elektroniki... i pali ***nie bluźnij!*** 18l szok normalnie... nie wiem ile mi benzyny pali bo jakos nigdy nie sprawdzalem... dzisiaj zmienilem stacje z JETa na STATOILA. Zatankowalem dzisiaj jakies 13,51lpg i zobaczymy ile teraz spali. Chodz przyznam ze to nie to samo auto na supragazie :cry: 3 razy lepiej chodzi niz na gazie z JETa ! Ale pewnie i tak znowu tyle spali bo cos mi sie wiezyc nie chce ze to wina jakosci gazu to duze spalanie... jak znowu duze wyjdzie to wykosztuje sie i sprawdze ile mi pali na benzynie...

 

A moze macie jakies propozycje co jeszcze moze byc nie tak ;-)http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/question.gif

Duży wpływ na spalanie ma jakość gazu i nie koniecznie jest tak,że jak uinnych dany gaz jest dobry to tak u mnie musi być Ja mam astrę z silnikiem 1,4 i paliła do 6l benzynki. Coś mnie podkusiło i założyłem gaz . Efekt mam już wymienione dwa silniczki krokowe przewody świece itd a autko jak paliło 11-12 l gazu tak pali do tej pory i basta . Nic na to nie pomaga. Po prostu ople tak mają. To nie są silniki do gazu . Chyba że ktoś ma szczęście i u niego jakoś ten gaz się dopasuje. Ale mimo wszystko 16 - 18 litrów to szok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ja podobnie miałem u siebie w astrze, raz na 100km paliła mi 11l. a raz na 100km jakies 5l przy czym pobierała jeszcze benzyne :cry: ..ale ogólnie pali jakieś 8l.udaj się do tego gościa co Ci zakładał gaz i niech Ci wyreguluje bo ja miałem podobnie tylko aż tyle mi nie brała..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Duży wpływ na spalanie ma jakość gazu i nie koniecznie jest tak,że jak uinnych dany gaz jest dobry to tak u mnie musi być Ja mam astrę z silnikiem 1,4 i paliła do 6l benzynki. Coś mnie podkusiło i założyłem gaz . Efekt mam już wymienione dwa silniczki krokowe przewody świece itd a autko jak paliło 11-12 l gazu tak pali do tej pory i basta . Nic na to nie pomaga. Po prostu ople tak mają. To nie są silniki do gazu

 

To nie jest prawda, że silniki opla nie nadają się do gazu. Wszystko zależy od tego jaka instalka jest założona i czy gaziarz był fachowcem i znał się na tym co robi. Ja mam astrę F 1.4 wtrysk wielopunktowy z przebiegiem 210tyś w tym 70tyś na gazie i żadnych problemów. Spalanie po założeniu gazu srednio 7,5-8 teraz 9 w jeżdzie mieszanej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze jak to gazownik zaprogramuje. Jak jest dobry gazownik to wszystoko chodzi jak w zegarku jak podjechałem i spytałem się o cene to odpowiedz była taka jak chcesz żeby to chodziło to sekwencja (kolektor aluminiowy więc miałem wybór)podłączyli ijazda próbna z podłączonym laptopem aby dokonać korekt przy właściwych obciążeniach.Fakt że jak lichy gaz zatankowałem to wtryski gazowe odrazu poleciały ale to odrazu czuć że niema szwungu.TEraz zaczą mi się zapalać check na gazie podjechałem do gazownika potem do znajomego mechanika niestety diagnoza ta sama-walnięta uszczelka na kolektorze ssącym i na benzynie daje rade bo wtryski w głowicy a na gazie wtryski w kolektorze ssącym i zaciąga lewe powietrze dając uboższą mieszanke a sonda to odrazu wychwytuje(sonda nie jest odcięta na gazie) no i delikatny klekocik słychać przy dodawaniu gazu(nie hydrosy) wolniej schodzi z obrotów (nie jest machnięta przwepustnica).Ale najpierw benzyna potem gaz.Tak więc 2 dni wyciętezżyciorysu na demontaż i montaż kolektora ssącego a przy okazji wydechowy trzeba pooglądać uszczelka pod dekiel klawiatury tym razem wreszcie dorwałem uszczelki reimza więc będzie spokój. :) A reduktor gazowy ci sprawdzili czy nie idzie gaz pod większym ciśnieniem :mrgreen: bo przy tej ilości gazu to on ci się wlewa do kolektora ,może masz nalot lub odbarwienie sprawdz. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności