Skocz do zawartości

LPG za duże spalanie...


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.W poprzednim aucie nie miałem krokowca jak Wy to piszecie i sam jak to się mówi "na słuch" regulowałem.Gniazda były spoko tłoki tak samo a silnik nie widział benzyny przez 3 lata Tylko gaz.Zrobiłem na nim ponad 80 tyś i niestety przyszedł czas na uszczelke pod głowicą więc obejżałem i gniazda i tłoki.

Co do spalania w Astrze to musisz coś z tym zrobić bo to raczej nie oszczędność!!!Chyba że masz aż tak ciężką noge :roll:

Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

witam

nogi nie mam zbyt ciężkiej to jest automat a ja wszystko robię rękoma no rozumiesz nie sprawne nogi

miałem mirafiorke przez 10 lat tam zrobiłem wszystko ale tu nie potrafie no i też się denerwuje że nikt nie może mi pomóc no ale takie jest życie

pozdrawiam i powodzenia...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej sory nie wiedziałem.Mówisz automat?Właśnie automaty mają to do siebie że dużo palą.Można by było pokąbinować z ustawieniami.Może masz podkręcony na maxa?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

witam

ja bym się na twoim miejscu nie przejmował rękę też mo zna mieć ciężką no ale z tym spalaniem nie umię sobie poradzić może kiedyś się uda...

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Anonymous

Wracając do mojego tematu... Spalanie spadło o 3l z 18 do 15l jednak to i tak stanowczo za dużo. Nie będę już wydawał na gazowników... Parę dni temu posunąłem się do ostatniej próby obniżenia spalania LPG. Założyłem blaszkę taką na puche tam od wtrysku i rury filtra powietrza. Dzięki tej blaszce powietrze jest wstrzykiwane pod większym ciśnieniem do kolektorka. Co za tym idzie przykręciłem śrubę na gazie bardzo dużo. Po paru próbach jazdy i regulacji doszedłem do idealnego nie mal ustawień. Teraz autko o wiele równiej mi na LPG chodzi, silnik wydaje lepszy dźwięk, a co najlepsze obroty przy zmianie biegów na LPG szybciej spadają. Teraz pozostaje czekać i tankować LPG i zobaczymy niedługo czy spalanie gazu zmalało, mam nadzieje że tak... :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Corsa 1,2 45KM którą zakupiłem niedawno pali około 9,2 l LPG, musze coś z tym zrobić to co najmniej o ten litr za dużo,

 

 

yyy tak mi sie przynajmniej wydaje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

astra f 1.6 8v 75 KM - w miescie pali ok 10-11, w trasie 8, moze nawet troche mniej, bo na 33 litrach zrobilem 250 km w trasie i 130km w miescie, to wyszlo chyba 8.7l /100km

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Pamietajcie że pojemność silnika nieznacznie wpływa na spalanie(poj.do 2L)Czym mniejszy silnik tym ciężej mu ciężej i potrzebuje większej dawki paliwa.Nie rozumniem ludzi którzy mówią że czym mniejsza pojemność tym mniej pali.Ja mam 2.0 a kumpel 1.6(Eskort) i palą tyle samo beny(on nie ma gazu).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności