Skocz do zawartości

lekkie zaduszanie i stukanie na zimnym śilniku


Gość vitstwosz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość vitstwosz

Witam wszystkich..

 

Od jakiegoś czasu zauważyłem pewną dolegliwość w moim aucie-mianowicie auto po nocnym postoju na parkingu w terazniejszych temp. odpala normalnie.Problem pojawia się dopiero po przejechaniu krótkego odcinka i zgaszeniu auta(silnik nie zdązył się nagrzać)i ponownym odpaleniu go-pojawia sie dziwna praca silnika(lekkie zaduszanie,stukanie i delikatne falowanie obrotów),trwa to niecałe 30 sekund.W trasie za nim silnik osiagnie 85 stopni wyczuwalne są lekkie drgania!?Gdy auto sie nagrzeje powyzsze problemy zanikaja i to w przpadku gdy zgasze silnik nagrzany i ponownie odpalę nieostudzony.Problem wraca gdy silnik się ostudzi!!(chcę zaznaczyć że miałem wymieniane świece,termostat,akumulator,regenerowane wtryski,wymieniona trzecią wtyczkę, nowy kolektor,nowy egr i podmiankę przepustnicy na używana)

Proszę o porady może ktoś miał podobny problem bo nie mam pojęcia gdzie szukać przyczyny..auto z 2004roku,1.9 cdti 150KM, przebieg 188tyś

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość vitstwosz

Witam..

 

niestety brak błędów..przypomnę że auto jak osiągnie temperaturę 85oC i bedę go odpalał nagrzanego objawy te nie wystepują..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pewien pomysl, zanim odpalisz auto odlacz wtyczke z EGR-a i odpal auto, pokaze sie auto z kluczem ale to nic powaznego, pojezdzij tak jak zwykle i zobacz czy wtedy bedzie tak samo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość vitstwosz

witam..

w poniedziałek odstawiam auto do mechanika.. dzis zapisał się błąd-nieprawidłowe ciśnienie na listwie paliwowej. całkiem możliwe że ten zaworek pada i trzeba go wymienić, a do tego jeszcze dwumasa się odzywa więc źródło mam nadzieję zostało zlokalizowane..Dam znac jak wyjadę z warsztatu.

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość vitstwosz

Witam Wolf80.

 

Zawór na listwie podmieniony i sytuacja jest bez zmian, ale zrobiłem tak jak poradziłeś i muszę przyznać że auto odpala o wiele lepiej na zimnym silniku. Powiedz proszę co to może byc za przyczyna??egr mam nowy od jakiegoś 1,5roku...oprogramowanie mam wgrane najnowsze,tech wskazuje na dobrą pracę egru jak i sterownika komputera-czyzby czas go zaślepić czy jest jakieś wyjście??gdzie szukać??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności