Skocz do zawartości

Parownik lpg zamarza astra f 1.4 60km


Gość trev91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z moją asterką więc postanowiłem, że zapytam się doświadczonych forumowiczów.

Moja astra jest z 92r. 1.4 poj - 60km - C14NZ

 

A więc, miesiąc temu miałem wymienianą uszczelke pod głowicą, tydzień po naprawie (przez tydzień jeździłem i było ok) parownik lpg zaczął mi zamarzać (instalacja gazowa I generacji). Prędzej gdy jeździłem przed awarią i w trakcie uszkodzonej uszczelki pod głowicą parownik lpg nie zamarzał.

Dzieje się to tak, że gdy odpalam auto i rozgrzewam na benzynie, węże które idą do parownika są ciepłe, zaś sam parownik nie, co najwyżej letni. Gdy przełącze na lpg, ujade jakieś 500 metrów i autko pada. Szron pojawia się na parowniku i koniec. Dodam, że auto jest odpowietrzone. Dodam również, że wczoraj parownik cudem się rozgrzał i jechałem na lpg i było dobrze, myślałem, że już będzie ok, ale dzisiaj znowu mi zamarzł.

Wydaje, mi się też, że wąż który idzie do nagrzewnicy lekkko puszcza płyn chłodniczy, czy to może mieć związek z zamarzaniem parownika ?

Moje teorie są różne na ten temat, nawet taka, że mechanik źle podłączył węże od płynu chłodniczego. Proszę Was o pomoc! pozdrawiam,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy się nie zapowietrzył. Jeśli któryś wężyk popuszcza płyn, to możliwe że zaciąga powietrze. I parownik nie ma obiegu, więc zamarza.

Edytowane przez daro
zbędny cytat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, po długiej nieobecności napisze co zrobiłem dalej:

 

wąż płynu chłodzącego który przeciekał wymieniłem a parownik dalej zamarza, więc wąż nie miał winy.

 

Rozebrałem parownik (asterik at07) - filtr gazu do wymiany, brudny strasznie. Membrany wyglądają niby na wporządku ale na jednej membranie są dwie małe dziurki. Zamówiłem zestaw naprawczy - wtorek powinien być. Jak naprawie parownik to dam znać czy pomogło. Jeżeli nie pomoże podejrzewam, że wine ma pompa wody.

 

Jeżeli macie pomysły co jest przyczyną to piszcie.

 

 

lisek astra f - pale go na benzynie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności