Skocz do zawartości

Programowanie świateł skandynawskich i funkcji "follow me home"


Rekomendowane odpowiedzi

W załączniku przesyłam wam instrukcję przeze mnie opracowaną jak w Corsie C włączyć funkcje:

- światła skandynawskie - światła mijania same włączają się po odpaleniu silnika bez konieczności przełączania włącznika świateł

- funkcja "follow me home" - czyli doświetlanie drogi z samochodu do domu przez światła samochodu

Programowanie funkcji świateł skandynawskich Corsa C 2004.pdf

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Złącze jest zaraz nad tunelem środkowym nad popielniczką (przed lewarkiem zmiany biegów), tak jakby pod panelem od nawiewu. Nie jest niczym zaślepione więc jak się schylisz i czymś przyświecisz to zobaczysz ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość apollo1989

jest możliwość szybkiej deaktywacji tej funkcji tak jak w vectrze? chodzi o to że jak stoisz na postoju z włączonym silnikiem to nie chce żeby się świeciły.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukałem i posprawdzałem. Jeżeli chodzi o metodę szybkiego przełączenia przełącznika na "1" i z powrotem na "0" to w Corsie to nie działa. Pozostaje chyba jedynie przełączenie sobie na środkową pozycję czyli na same pozycyjne światła.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Cześć,

Sporo czasu minęło od pierwszej wiadomości w tym temacie, jestem ciekawy czy ma ktoś może jeszcze ten pdf opracowany przez KubaK, ponieważ pobiera mi się jedynie pusty/uszkodzony plik (0 kb). Z góry dzięki za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamcorsa d lift . potrzebuje kogos kto ma w okolicy Bochni GM Mdi lub op com wyzszy od 150604 do przeprogramowania variantu swiatel dziennych,bo po zmianie nie moge wrocic do pierwotnych ustawien i nie swieca dzienne tylko mijania jako dzienne .jest to blad oprogramowania a z racji ze corsa po lifcie ma dodatkowe lampy od drl op com ma niedociagniecia pod tym wzgledem! i po zmianie wariantu przełączył dzienne na lampy swiatel krotkich . moze w najnowszej wersji zostalo to poprawione nie wiem. Mdi gm (tech 3) ma dac rade . jak ktos ma prosze o kontakt.

Edytowane przez rafalgrzegorz
Za duża czcionka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 9.10.2018 o 18:52, character34 napisał:

Cześć,

Sporo czasu minęło od pierwszej wiadomości w tym temacie, jestem ciekawy czy ma ktoś może jeszcze ten pdf opracowany przez KubaK, ponieważ pobiera mi się jedynie pusty/uszkodzony plik (0 kb). Z góry dzięki za pomoc

Dodałem ponownie plik z materiałem KubaK (gdyby wyparował znowu można skorzystać z opisu poniżej).

 

Dla potomnych :

Rocznik auta > Model > Nadwozie > Moduł sterujący nadwozia > Programowanie > Programowanie (trzeba podać CarPass) > w opcji Światła do jazdy dziennej zmieniamy na "występuje" > Programuj

w ścieżce j/w jest też opcja follow me home

 

A tu przypominam jak odczytać CarPass :

Rocznik auta > Model > Nadwozie > Zestaw wskaźników > Dostęp do EEPROM > Odczyt kodu dostępu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności