Skocz do zawartości

Najładniejsza i Najorginalniejsza Vectra A 1.6 na Mazowszu


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Auto spoko. Nie wydaje mi sie zeby to byl az taki rodzynek. Codziennie z okna patrze na Vectre A Liftback z 1993 roku w stanie idealnym tylko z troche sluszniejszym silnikiem - C20NE. Za wyjatkowa Vectre A uwazam wersje 4x4 z C20LET.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous
nom vectra wieksza napewno wogóle vectra mi sie dużo bardziej podoba :roll: tylko że słyszałem plotki ze ponoć awaryjna jest :wink: noi interesował by mnie silnik 1.6. po 60 konnej astrze chce czegoś wiecej :mrgreen: chociasz w sumie te 60 konikó takie złe nie jest :)

proponuje nie kupowac Viki z silnikiem 1.6 - powody? - już wymieniam:

1 autko ciężkie wiec zbieranie pozostawia wiele do zyczenia (wiec na trasie nie zaszalejesz przy wyprzedzaniu niestety)

2 spalanie - no cóż - rozbujac to autko trzeba jakoś wiec ten mały silnik poptrzebuje duzo paliwa aby to zrobic. W trasie jakoś to wychodzi ale po mieście jest porównywalne z 1.8 a nawet z 2.0 ( przeliczenie masy na moc mowi wszystko)

3 opłaty wcale nie są tak szokujące dla silników do 2.0 litra ( tym bardziej że już mialeś auto więc i zniżki pewnie jakieś sie uzbierały)

4 po jakimś czasie zorientujesz się że jednak trzeba było brac większy silniczek jak Ci zacznie brakowac mocy a wtedy to albo zamiana silnika skrzyni zawieszenia i hamulców na coś wiekszego (szkoda kasy) albo zamiana całego auta - więc po co robic to dwa razy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jak chcesz auto wyścigowe to sobie kup Lambo albo Ferrari a jeżeli chcesz ekonomiczne to tylko Viki 1.6 i gwarantuje że silnik X16SZ żebyś go nie wiadomo jak cisnoł to nie spali wiecej niż 8.5 nie ma bata. A co do przyśpieszenia to jak jest dobra Viki i nie dostaje za czesto w kość ma dobre ciśnienie to wcale nie ma problemów z przyspieszeniem żywica nie chce sie z tobą spierać bo masz inny silnik ale ja mówie jak jest że X16SZ nie jest słaby i na początek napewno wystczy. Przecież kolega chce samochód do jazdy a nie na wyścigi wiadomo ze wieksza pojemność lepsza ale jeżeli chodzi o ekonomike to viki 1.6 jest zajebista przynajmniej z tym silnczkiem co ja mam nie ma sobie równych jak tego sam nie zobaczysz to nikt nie uwierzy mój stary póki nie przejechał 400 kilometrów na 30 litrach to tez nie wieżył że viki mało pali. Wiadomo 1.8 sie lepiej zbiera jeździłem taką i naprawde jest dobra 1.8 ale 1.6 bardziej ekonomiczna a co do 2.0 to jak braciak miał calibrę to ona była ekonomiczna dopiero przy predkości 140 kmh wtedy komp pokazywał 7.5 a tak to poniżej 10 nie schodziła nawet przy 90 paliła ponad 8 to wiesz nie porównuj 1.6 do 1.8 i 2.0 bo to lekka przesada. Może gdybym nie jeździł tymi samochodami tylko ały czas 1.6 to może bym nie wiedział ale troche sie już widziało i wiem co ile pali mniej wiecej. Dlatego jak ktoś porównuje spalnie 1.6 do 2.0 to traktóje to z przymróżeniem oka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nadal uwazam, ze samochod wielkosci Vectry te 100KM i 150Nm powinien miec do sprawnego przemieszczania sie. Czasem warto miec zapas pod noga.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No tak. Przed chwilą wróciłem z pleneru i stary mi sie dał bryknąć po trasie może nie jeżdze jak zawodowiec ale coś nie coś sie potrafi no i jechałem tak 60 przepisowo po zabudowanym :mrgreen: a tu mnie jakaś polówka doszła a że nie lubie jak mnie ktoś wyprzedza to przycisnołem do 80 ale sie trzymał za mna no to ja właczyłem 3 i do 120 jak sie oddaliłem od niego to wąchał tylko spaliny. Z tego co wiem to nawet te polówki z silnikiem 1.0 żwawe są a ta nie mogła mnie dogonić niedoświadczonego kierowcy bez prawka :roll:. Takze może viki nie jest F1 ale polówki objeżdza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jestem jestem a co do tej Viki to napewno są jeszcze bardziej orginalniejsze od naszej ale ja widze pierwszy taki egzemplarz chociaż po sochaczewie jeżdzą trzy takie zielone 2 sedany i hathback ale żaden raczej nie jest tak utrzymany poprostu nikt o niego nie dbał w niemczech. A ten nasz nawet nie ma powycieranych gumeg na pedałach no wszystko prawie jak nowe no ale co sie dziwić jak auto z przebiegiem 80000. A ja naprawde jestem skromny, prosty, prostolinijny, mówie prosto ... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności