Skocz do zawartości

Najładniejsza i Najorginalniejsza Vectra A 1.6 na Mazowszu


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

no moze na mazowszu jest najladniejsza ,bez urazy ale sa duzo ladniejsze ..ale i tak widac ze jest zadbana

 

[ Dodano: Nie Cze 18, 2006 23:26 ]

no na Mazowszu moze jest najladniejsza ..ale widzialem duzo ladniejsze ..bez urazy no ale jest zadbana to fakt

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Może i nie jest najładniejsza w kraju na mazowszu a nawet w sochaczewie ale jak na poniemieckie mienie z 95 roku no to przebieg 80 000 i orginalne cześci nie pordzewiałe zawieszenie ani nic przecież w reichu ludzie kupują auta żeby jeździć bo mają gdzie to nie polska oni tam mają Autobahny a do tego vectra to jeden z popularniejszych samochodów tak jak u nas popularne były Fiaty 125p i Polonezy a kto oszczędzał Fiata lub Poldka :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Jak chcesz auto wyścigowe to sobie kup Lambo albo Ferrari a jeżeli chcesz ekonomiczne to tylko Viki 1.6 i gwarantuje że silnik X16SZ żebyś go nie wiadomo jak cisnoł to nie spali wiecej niż 8.5 nie ma bata. A co do przyśpieszenia to jak jest dobra Viki i nie dostaje za czesto w kość ma dobre ciśnienie to wcale nie ma problemów z przyspieszeniem żywica nie chce sie z tobą spierać bo masz inny silnik ale ja mówie jak jest że X16SZ nie jest słaby i na początek napewno wystczy. Przecież kolega chce samochód do jazdy a nie na wyścigi wiadomo ze wieksza pojemność lepsza ale jeżeli chodzi o ekonomike to viki 1.6 jest zajebista przynajmniej z tym silnczkiem co ja mam nie ma sobie równych jak tego sam nie zobaczysz to nikt nie uwierzy mój stary póki nie przejechał 400 kilometrów na 30 litrach to tez nie wieżył że viki mało pali. Wiadomo 1.8 sie lepiej zbiera jeździłem taką i naprawde jest dobra 1.8 ale 1.6 bardziej ekonomiczna a co do 2.0 to jak braciak miał calibrę to ona była ekonomiczna dopiero przy predkości 140 kmh wtedy komp pokazywał 7.5 a tak to poniżej 10 nie schodziła nawet przy 90 paliła ponad 8 to wiesz nie porównuj 1.6 do 1.8 i 2.0 bo to lekka przesada. Może gdybym nie jeździł tymi samochodami tylko ały czas 1.6 to może bym nie wiedział ale troche sie już widziało i wiem co ile pali mniej wiecej. Dlatego jak ktoś porównuje spalnie 1.6 do 2.0 to traktóje to z przymróżeniem oka.

sprawa pierwsza ŻYWCIA NIE ŻYWICA po drugie porównanie spalania do silnika 2.0 jest dlatego ze moc silnika 2.0 i jego spalanie a moc silnika 1.6 i jego spalanie mowią same za siebie. 8.5 litra przy powiedzmy 75 koniach a 10l przy 115 koniach (nie mówie o 150 konnym) to jednak nie jest wielka różnica a jednak moc jest już mocno odczuwalna a prowadzenie na trasie (wyprzedzanie start itd) jest łatwiejsze. Co do jazdy ...cóż ja również jeździłem autkami 75, 115 , 150 a nawet 260 konnymi Vectrami i jak dla mnie 75 koni pod maską to MAłO i żałuje w tej chwili że nie kupiłem autka z silnikiem C20XE że nie wspomne o C20Let z tym że ten ostatni to już ma spalanie dużo większe. Ja jednak bede się upierał że spalanie w mieście 1.6 a 1.8 to nieznaczna różnica. Ale cóż kazdy ma wyrobione swoje zdanie i pewnie bedzie sie upierał przy swoim

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Sory za przekręcenie nicka. Nie no każdy widzi ile mu pali dziś byliśmy na stacji ostatnio stary na 24 litrach zrobił równe 400 km w cylku mieszanym jeszcze strzałka nie weszła na czerwone pole rezerwy znów za 100 zł weszło 24 litry zobaczymy ile teraz starszy zrobi kilometrów. Fakt faktem nasz silnik ma 71 koników bo to ten bardziej ekonomiczny. Każdy ma inny styl jazdy i to też sie przyczynia do spalania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Gratuluję spalania :) Ja tylko 2-3 razy zrobiłem 400 km na baku :shock: Ale CalibroManiac daj sobie powiedzieć, że Viki z tym silnikiem nie jest dynamicznym autem :( Żywcia dobrze mówi - między 1.6 a 2.0 w osiągach róznica jest ogromna, a spalanie niedużo większe :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
:D Żywcia dobrze mówi - między 1.6 a 2.0 w osiągach róznica jest ogromna, a spalanie niedużo większe :)

i po jakimś czasie przy 1.6 pod nogą brakuje .......MOCYYYYYYYY :(:shock:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i po jakimś czasie przy 1.6 pod nogą brakuje .......MOCYYYYYYYY

niestety to fakt... Najpierw mialem kadzia c16nz, pozniej remoncik (walek 1.3S + komp c13n) ale to nie bylo to. Wzmocnieniem miala byc przesiadka na kadzia GSi 20seh (blok c20ne), a teraz jest VA c25xe....

Spalanie tego potwora waha sie od 9.3l LPG na trasie przy jezdzie emeryta do 14l przy ciezkiej nodze. Ostatnio mierzylem i wyszlo ze w mieszanym spala 11.6l wiec czy to tak duzo skoro 1.6i potrafi skotlowac 10l LPG?

 

PS> CalibroManiac, Vectra sliczna :shock: Nie ma to jak oryginal :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Ostatnio mierzylem i wyszlo ze w mieszanym spala 11.6l wiec czy to tak duzo skoro 1.6i potrafi skotlowac 10l LPG?

właśnie do tego zmierzałem - ciut większe spalanie ale kosztem duuużo większej mocy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie no spoko nie ma mocy 1.6 takiej jak 2.0 no ale coś kosztem czegoś nie ma co fakt faktem 2.0 jest dynamiczniejsze a ostatnio miałem okazje przejechać sie z kumplem Viki GT 2.0 16 V 150 KM no to tu sie zaczyna zabawa :shock: ale przy jego jeździe to ta viki paliwka troche kotłowała ale to sie liczy że nie zagazowana i wmiare stan dobry. No ale taka viki może nie ma super przyśpieszenia ale ładnie chodzi tak dynamicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności