Skocz do zawartości

wysprzęglik


Gość wodzu59

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy ktoś z forumowiczów może mi przesłać link z fotką wysprząglika który jest w skrzyni biegów do opla vivaro 1.9 DTI 101KM. 2002 rok

Po pracy wsiadłem do opla nacisnąłem pedał sprzęgła a ono poprostu wpadło.Mechanik powiedział,że to wina wysprząglika który jest w skrzyni.

Chciałbym zobaczyć jakto wygląda i ile kosztuje.

Dzięki z góry za ewentualną pomoc !!!

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mk5 dzięki za odpowiedź. Jeszcze tylko takie mam wątpliwości czy oby ta część jest w tej skrzyni bo w paru modelach

ten wysprzęglik jest poza skrzynią, a u mnie niestety jest w środku !!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo w paru modelach

ten wysprzęglik jest poza skrzynią

To raczej nie w Oplach widziałeś. Masz wysprzęglik tak jak w podanych linkach. Wymiana też będzie kosztowna bo wiąże się z odkręcaniem skrzyni biegów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakies 2 miechy temu wywalilo mi uszczelke na laczeniu rurki odpowietrajacej z przedluzka wysprzeglika.objaw taki ze 2-3 razy ciskasz sprzeglo i szybko da rade wrzucic bieg,plama plynu pod autem

wymiana sprowadza sie do wyciagniecia skrzyni lub silnika z czego latwiej jest ze skrzynia.jesli zdecydujesz sie robic to sam to za pierwszym razem schodzi okolo 14-16 godzin i proponuje wymienic uszczeliniacz polosi

warto spojzec tez na sprzeglo

troche dziwne ze z dnia na dzien padlo,zazwyczaj wysprzegliki siadaja powoli

 

 

wysprzeglik z 1 linku nie podejdzie

Edytowane przez wojtekcichy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakies 2 miechy temu wywalilo mi uszczelke na laczeniu rurki odpowietrajacej z przedluzka wysprzeglika.objaw taki ze 2-3 razy ciskasz sprzeglo i szybko da rade wrzucic bieg,plama plynu pod autem

wymiana sprowadza sie do wyciagniecia skrzyni lub silnika z czego latwiej jest ze skrzynia.jesli zdecydujesz sie robic to sam to za pierwszym razem schodzi okolo 14-16 godzin i proponuje wymienic uszczeliniacz polosi

warto spojzec tez na sprzeglo

troche dziwne ze z dnia na dzien padlo,zazwyczaj wysprzegliki siadaja powoli

 

 

wysprzeglik z 1 linku nie podejdzie

 

 

Atam. W vivaro wlasnie widzialem sporo padnietych tych wysprzeglikow. To wytwór renaulta wiec sie nie ma co dziwic. Wlasnie kilka razy mialem takie przypadki ze gosc mowił ze jechal i wcisnal sprzeglo i na tym koniec był. W aso w Szczecinie u kozla mlody kolega pracuje tam i dobry jest wlasnie wymiany tego elementu. Dudziński D. i wyciagniecie skrzyni w tym silniku ma tak opanowane ze w okolo 3-4 godziny jest juz na wierzchu skrzynia a nawet szybciej. Gdyby był wysprzeglik na magazynie to w tym samym dniu auto juz by jeżdziło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no z kanalem lub na podnosniku tak,mi zchodzi okolo 4h ze zrzuceniem calego przodu

pod krakowem jest warsztat w ktorym w 90 min sa w stanie wyciagnac i wsadzic skrzynie

to auto(przynajmniej silnik 1.9) zostalo swiadomie zrobione z mysla o kosztownych remontach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wymienili mi ten wysprzęglik. Niestety stało się to w Niemczech . Bez rachunku kosztowało 550 € . Ale nie zna się dnia kiedy to się stanie !!! . Dzięki za odpowiedzi i rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności