Skocz do zawartości

Kopci na niskich obrotach


Gość zabad

Rekomendowane odpowiedzi

no juz podchodzi pod 70 tys. , tylko u nas wogole o nie nie dbaja. Jest on u nas od nowosci i jeszcze serwisu nie mial. Jak nim jezdze to ponizej 2000 obr nie schodzi ( wsumie wszyscy tak jezdza u nas w firmie :)/> ). Ma bardzo krotkei przelozenia skrzyni wiec z rana tez dostaje po tylko do 4000 obr. Najlepsze wtym wszystkim ze nic a nic sie z nim nie dzieje.

A mozna te klapy jakos sprawdzic samemu na nieodpalonym silniku bo nie mam akurat drugiej osoby do przygazowki.

A to jakas specjalna procedura by je zablokowac na otwarte bo skoro nie robi to roznicy to po co sie z nimi meczyc

Edytowane przez zabad

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

A mozna te klapy jakos sprawdzic samemu na nieodpalonym silniku bo nie mam akurat drugiej osoby do przygazowki.

 

Jeśli są sprawne to sztanga powinna byż założona na tych czarnych "krążkach".

Nie powinien również wydostawać się powietrze. Najlepiej sprawdzić z kimś.

A to jakas specjalna procedura by je zablokowac na otwarte bo skoro nie robi to roznicy to po co sie z nimi meczyc

 

wystarczy je ustawić jednakowo ( za wyjątkiem 3 od prawej) nie pamiętam kąta ale jak wpisz w wyszukiwarkę kolektor ssący 1.9cdti regeneracja to trafisz na film gdzie widać jak ustawić te "krążki"

Na forum jest też dużo materiału na ten temat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, właśnie wróciłem z garazu no i wyglada że są na swoim miejscu czyli na tych czarnych krążkach.

jedno pytanie: czwarta klapa od lewej ta blizej wlewu oleju jest lekko przypocona olejem reszta sucha, skad on sie tam dostał??

a i jeszcze jedno jak delikatnie dotknąłem ta listwe tylko ta srebrna listewke ( nie popychalem ani nie szarpalem aby sprawdzic czy chodzi ) to ona sie rusza na prawo i lewo ( moozna powiedziec ze sie buja ) tak ma byc??

Edytowane przez zabad

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze z enietórzy nie czytaja jaki problem ma kolega. Pisze wyraznie ze kopci mu od 1500 obr do tak 2000 obr. Wtedy tez turbo jeszcze nie pompuje na tyle mocno by zniwelowac zadymienie. Poza tym wlasnie trzeb aostro podlac z dolu by ta suszara miala mozliwosc wstania w miare szybko a mala to ona tez nie jest wiec ma dosc ciezko.

Poza tym zakladam ze robil jakas diagnstke i nie wywala mu bledu zadnego czy to niedolaodwania czy przeladowania czy ewentualnie problemow z egr i klapami. podobnie jest w fordach tdci.

Edytowane przez wesol

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

ok, właśnie wróciłem z garazu no i wyglada że są na swoim miejscu czyli na tych czarnych krążkach.

czyli jest ok

jedno pytanie: czwarta klapa od lewej ta blizej wlewu oleju jest lekko przypocona olejem reszta sucha, skad on sie tam dostał??

z twojej turbiny wraz z powietrzem oraz z sadzą z egr (można przyjąć że mała ilość to normalny objaw)

 

a i jeszcze jedno jak delikatnie dotknąłem ta listwe tylko ta srebrna listewke ( nie popychalem ani nie szarpalem aby sprawdzic czy chodzi ) to ona sie rusza na prawo i lewo ( moozna powiedziec ze sie buja ) tak ma byc??

 

tak ma być bo ona jest napędzana silnikiem krokowym

 

 

Tak więc wracamy do punktu wyjścia.

 

Podłącz auto pod op-com wtedy będzie miał obraz co jest ok a nad czym należałoby się zastanowić

 

 

 

 

PS. do kolegi Wesol:

obaj nie wiemy czy to dymienie jest w normie czy tylko kolega zabad za bardzo jest na tym punkcie przeczulony.

 

Zapytał więc udzielam odpowiedzi.

Skoro wcześniej nie dymiła a teraz jest inaczej, to można przypuszczć że coś zaczyna się dziać. Bez komputerowej diagnozy to jak wróżenie z fusów.

Edytowane przez popencjusz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie za wszystkie odpowiedzi, jak bede wiedziaj juz cos wiecej to dam znac

to czy wczesniej dymila tego nie jestem w stanie powiedziec gdyz dopiero teraz to zauwazulem

ogolnie jestem wyczulony na wszelkie rzeczy dziejace sie za autem (dzwieki ktorych nie powinno byc itp ) taki tym charakteru:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szybkie pytanie panowie, w przyszlym tygodniu jade na kompa

tylko ze wszedzie czytalem podlacz pod op-coma lub techa, gosciu do ktorego jade ma bosch KTS-670 ,czy jest jakas roznica??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności