Skocz do zawartości

ABS czujnik popsuty w Oplu Sintrze


Gość Marek_rr5

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem u mechanika na komputerze wyświetliło że w lewym przednim kole jest uszkodzony czujnik ABS. Niestety z tego co mechanik mi powiedział to czujnik jest razem z piastą i razem to kosztuje 2000 zł. Czy można dostać jakiś zamiennik albo czy da się załatwić taniej ten element.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 miesiące temu...
  • 5 lat później...

Marek, wstrzymaj się z bólami na chwilkę :-)

Miałem ten sam problem. Wymieniłem piasty z obu stron, a problem jak był tak jest.

Czasami, jak poruszam wtyczką od czujnika, to na jakiś czas (kilka godzin) jest dobrze, później znowu kontrolka się świeci. Stąd przypuszczam, że to przewody, a nie sam czujnik.

Spróbuj może najpierw puścić nowe przewody do czujnika, nie niszcząc starych i zobacz co się będzie działo.

Ja też tak zrobię, jak znajdę wolną chwilę.

:)

:)

Wiem, wiem, że to było 5 lat temu! To tak dla czytających posty.

Edytowane przez Arfi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Marek, wstrzymaj się z bólami na chwilkę :-)

Miałem ten sam problem. Wymieniłem piasty z obu stron, a problem jak był tak jest.

Czasami, jak poruszam wtyczką od czujnika, to na jakiś czas (kilka godzin) jest dobrze, później znowu kontrolka się świeci. Stąd przypuszczam, że to przewody, a nie sam czujnik.

Spróbuj może najpierw puścić nowe przewody do czujnika, nie niszcząc starych i zobacz co się będzie działo.

Ja też tak zrobię, jak znajdę wolną chwilę.

:-)

:-)

Wiem, wiem, że to było 5 lat temu! To tak dla czytających posty.

Witam mi tez sie zapaliła kontrolka ABS ,do tego od czasu do czasu gaśnie i raz mi na parę kilometrów nie działał szybkościomierz ,jak wyłączyłem i załączyłem ruszył .Co robić najpierw przeczyścić ,dzis mechanik nie mógł sie połączyć i zobaczyć który czujnik, a jak wczoraj hamowałem nie było ABS ?????

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przekręceniu stacyjki gaśnie Ci kontrolka po chwili? U mnie trzeba czekać aż zgaśnie, a dopiero potem uruchomić silnikk inaczej abs świeci podczs jazdy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co napisałeś to ciekawe sprawdzę ,bo jak odpalam to nieraz od razu gaśnie i zapala sie w czasie jazdy ,nigdy nie czekałem na zgaśnięcie jutro spróbuje tak zrobić ,ale jak sie świeci lampka to co nie ma ABS ???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności