Skocz do zawartości

ABS czujnik popsuty w Oplu Sintrze


Gość Marek_rr5

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

dzis mechanik nie mógł sie połączyć i zobaczyć który czujnik

Byle jakie sprzęty nie komunikują się z Sintrą :-D

Bez sprzętu za free mogę już Ci powiedzieć że masz problem w przednim lewym kole. (było już o tym)

Jak kontrolka świeci to ABS nie działa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Byle jakie sprzęty nie komunikują się z Sintrą :-D

Bez sprzętu za free mogę już Ci powiedzieć że masz problem w przednim lewym kole. (było już o tym)

Jak kontrolka świeci to ABS nie działa.

Co do sprzętu miał 2 kompy ale nie powiem czy dobre programy ,jak myślisz piasta do wymiany czy czujnik spróbować przeczyscic ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sintra-98 ABS-y w sintrze można sprawdzić tylko na TECH-2, Inne się nie łączą z centralką. Możliwe że nie ma kontaktu na kostkach i przewodach, idź za radą Kacpra. Problemy z abs-em w sintrze są opisane na forum.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie często brak kontaktu przy wtyczce lub uszkodzony przewód to najczęstsza przyczyna.

A co do Tech-2 to proszę nie mylić z kabelkiem o tej samej nazwie z aukcji internetowych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość harnas1515

U mnie też świecił abs.i licznik nie działał. Problem w obu przednich kołach. Po oczyszczeniu wtyczek, sprawdzaniu kabli zaczęło działać. Ale problem powraca jak jest deszcz lub wilgoć. Wtedy zaczyna się od błędu z prawego kola a potem lewego do kompletu. Co o tym myślicie ? Jak sucho to działa ponownie wszystko. wyryte pazurem...

 

 

 

Co trzebaby uszczelnić. ?? Kostkę, czy coś innego ? Napewno dwa przednie koła. Pierwsze zawsze prawe, i po kilku kilometrach dochodzi lewe. Po odpaleniu jest dobrze. Zaczynam jazdę po mokrym i efekt gotowy. Wyschnie i jest ok. Wszystko chyba jasno ująłem.... wyryte pazurem...

 

Edytowane przez harnas1515

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam jazdę po mokrym i efekt gotowy. Wyschnie i jest ok. .

Możliwe że gdzieś są przerwy na przewodach i wilgoć działa jak izolator, lub w kostkach słaby styk (mam na myśli zużyte styki), ktoś pisał o wycięciu kostek i lutowaniu - dopiero wtedy pozbył się problemu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harnas1515
Możliwe że gdzieś są przerwy na przewodach i wilgoć działa jak izolator, lub w kostkach słaby styk (mam na myśli zużyte styki), ktoś pisał o wycięciu kostek i lutowaniu - dopiero wtedy pozbył się problemu.
przewody były wyjęte i prześwietlone miernikiem. Kostki oczyszczone kilka razy i kontaktem zapsikane

A przy wilgoci przestają działać na obu przednich kołach.

Może wymienię te kable...

Tylko pogoda mnie blokuje.

wyryte pazurem...

 

Edytowane przez harnas1515

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności