Skocz do zawartości

ABS czujnik popsuty w Oplu Sintrze


Gość Marek_rr5

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! U kolegi spotkałem sie z uszkodzonym przewodem zaraz przy czujniku. Pomogła prowizorka-wkreciłem cienką śrubkę w czujnik (w urwany przewód),dolutowałem doń pozostałą część i zalałem klejem na goraco . I tak jeździł jeszcze długo...aż poszeł do innego własciciela...I pewnie dalej hula... :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...
Gość krzysztof55

U mnie jest podobna sytuacja :kontrolki gasną wszystkie,odpalam,ruszam i po chwili ni stąd ni z owąd zapala się ABS.

Zatrzymuje sie gaszę silnik,odpalam ponownie i moge jeżdzić i jest spokój,Sytuacja taka powtarza się ale nie zawsze.

Co to może być ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo co u reszty powyżej :D.

Przy każdej pięście masz czujnik ABS. Przy którejś jest uszkodzony kabelek idący od kostki do nadkola. Trzeba je najpierw obejrzeć organoleptycznie czy któryż nie jest urwany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harnas1515

Rozłożone w czasie.

Na kilka podejść. :)

Przawód byl złamany wewnątrz koszulki.

Dopiero po użyciu siły Maciejka go przerwał.

 

Po zlutowaniu tego i odcięciu wtyczek zaczęło działać w trybie ciągłym. ;)

 

Do tej operacji można doliczyć 5 butelek mocniejszego trunku.

Łatwo nie było.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysztof55

A czy w Sintrze klocki hamulcowe mają czujniki grubosci klocków.

Nie dziwcie sie że pytam o takie proste rzeczy,ale w innych samochodach które miałem była taka opcja a to autko mam niedawno i jeszcze nie wymieniałem klocków.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2,2 benzyna na pewno nie ma, nie wiem jak w V6, ale jak sobie wbijesz na necie "klocki Sintra" to po grafikach widać, że nie ma tam żadnego miejsca na czujnik, więc V6 chyba też nie miały. Ale zaraz jakiś właściciel 200-konnej Sintry na pewno się wypowie na ten temat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności