Skocz do zawartości

Kiedy był face... w Omedze?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Może nie koniecznie lifting ale coś pozmieniali i ulepszyli ponoć w 1996 roku w Omegach. Ktoś ma info co konkretnie i kiedy,tzn. interesuje mnie od jakiego konkretnie miesiąca zaczęły wychodzić te lepsze podobno :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Od 1996 roku lepsze zabezpieczenie antykorozyjne.

Od VIII/IX 1997 lampy xenonowe i drobne zmiany kosmetyczne

I.1998 wprowadzenie silnika 2.0-16V DTI (101KM)

Od X.1999 gruntowny facelifting i wersja tylko tzw "C", bo to faktycznie nadal "B". C ma podobno wejść w tym roku, choć z tego co obserwuję, to opel skupił się na vectrze C i Signum., Ale wróćmy do omy.

Tu zmiany były duże, zmieniony kokpit, zmiany wyglądu przodu i tyłu nadwozia (auto ładniejsze zdecydowanie), zmiana gamy silnikowej. Koniec montażu silników 2.0-8V; 2.0-16V; zamiast tego silniki 2.2-16V (144KM),

od IX.2000r. motor 2.6 180KM zamiast 3.0 (210KM); diesel 2.2DTI (120KM)

Jak sobie coś jeszcze przypomnę to dopiszę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Czy C jest ładniejsze od B,hmmm kwestia gustu dlatego polemizowałbym.Nie zawsze w myśl zasady nowsze to lepsze musi być,ten plastik na konsoli w C jest straszny w większości wersji, a feeee. Ale sedno sprawy to czy od stycznia 96' zaczeli sie bardziej starać w Ω ? I tylko antykorozje poprawili?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Z tego co się orientuję to tylko zabezpieczenie antykorozyjne poprawili, choć oma nadal jest bez ocynku... Nie jestem pewien, ale chyba nawet i "C" nie miała pełnego ocynku.

Ehh, nie rozumiem polityki opla. Auto szczególnie tej klasy co omega powino być w całości ocynkowane i nawet po 15-20 latach wyglądać nienagannie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Z tego co się orientuję to tylko zabezpieczenie antykorozyjne poprawili, choć oma nadal jest bez ocynku... Nie jestem pewien, ale chyba nawet i "C" nie miała pełnego ocynku.

Ehh, nie rozumiem polityki opla. Auto szczególnie tej klasy co omega powino być w całości ocynkowane i nawet po 15-20 latach wyglądać nienagannie.

 

tu sie zgodze, wypryski przy szybach mnie rozwalaja

mam tez Vectre A z 89r i jedyne co robilem to sierpy i pas przedni, a omesia wykazuje duzo wieksze tendencje do korozji :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności