Skocz do zawartości

CERAMIZER SKRZYNIA BIEGÓW VIVARO 2.0CDTI 114km


Gość Mariuszek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mariuszek

Witam
chciałem się podzielić taką małą sugestią odnośnie CERAMIZERU do skrzyni biegów, od jakiegoś czasu miałem problem z skrzynią , 2 bardzo często zgrzytała przy zmianie, biegi ciężko wchodziły , doczytałem się na temat CERAMIZERU do skrzyni oczywiście zdania były podzielone jedni że szkoda kasy nic nie pomoże drudzy na tak,
Kupiłem za 80zł. jedną tubkę wstrzyknąłem wraz ze zmianą nowego oleju i nie wierzyłem po 200km. biegi wchodziły o niebo lepiej dwójka nie pamiętam kiedy mi zgrzytała na dzień dzisiejszy po zabiegu zrobiłem ok. 2000km. skrzynia chodzi ładnie biegi zmieniają się normalnie nic nie zgrzyta, zdarzy się że czasem któryś wchodzi z lekkim oporem ale lekkim! a nie jak wcześniej że nie szło wbić biegu. A i uprzedzam zmiana oleju nic nie dała bo wcześniej zmieniałem sam nowy olej za drugim razem zmieniłem nowy Olej wraz z ceramizerem i dopiero efekt był taki jak wyżej.

Moje zdanie jest jedno to” gówno” działa i to bdb dobrze


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Czesc.

 

To sa srodki dorazne.Jezeli skrzynia zgrzyta,biegi ciezko wchodza to przyczyna musi byc.Jest wiele elementow ktore wspolpracuja ze skrzynia biegow.Od lewarka przez regulacje sprzegla do samej skrzyni wlacznie.To nie skrzypiacy zawias drzwiowy ze jak skrzypi to kapniesz oleju i masz spokoj.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic dodac poza tym ze w vivaro niema opcji regulacji sprzegla

czasem wystarczy odpowietrzyc porzadnie uklad i jest ok,czasem synchronizatory do wymiany

swego czasu bylem zwolennikiem ceramizerow ale na dluzsza mete to dziala podobnie jak wd40 na zardzewiale lozysko

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariuszek

Nie wiem jak jest na dłuższa metę ale wiem jak jest po przejechaniu 2.000km. :!: na pewno napisze
jak zrobię 10 a pro po sprzęgło było wymieniane nowe LUKA cały komplet
wraz z wysprzęglikiem nie dawno -odpowietrzone jest , wiem o tym że musi być
dobrze to zrobione odnośnie synchronizatorów jeśli zgrzytała 2 pewnie był
wytrzepany to też wiem, ale juz nie zgrzyta i wątpię w to ze będzie to doraźnie
ale jak zrobię więcej niż 2.000 na pewno napiszę tutaj, na razie mogę gdybać
ale wy tym bardziej i nie ma się po co od razu unosić ze ma się racje to że wam
nie pomogło czy tam znajomym nie znaczy że u mnie będzie tak samo -każda skrzynia
jest w innym stopniu zużyta, jedną da się uratować druga to kompletny złom,
wszystkim nie da się dogodzić NIESTETY

Edytowane przez Mariuszek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Tak jak mówiłem podzielę się swoimi spostrzeżeniami - trochę puźno ale km. się nakręciło -ostatnio mi się przypomniał temat odnośnie ceramizeru . na dzień dzisiejszy zrobiłem na skrzyni ok. 22 tyś. i łyso ale skrzynia chodzi fakt , ostatnio zauważyłem jakby biegi troszkę ciężej wchodziły, albo mi się zdaje bo jestem przewraźliwiony na tym punkcie w każdym bądź razie biegi wchodzą wszystkie, skrzynia chodzi a przed wlaniem tego gówna był problem i dosyć spory ze zmianom biegów i nikt i nic mnie nie przekona że ceramizer nie działa bo sama z siebie skrzynia się nie naprawiła!

 

a km. wale sporo jak na nasze polskie dziurawe drogi -tylko swoje wojewudztwo -bo w ostatnich 5 miesięcy na stukało na liczniku 15.000 z groszami -sezon

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo 300000km i skrzynia w tym aucie do wywalenia. Nie dotyczy aut jeżdżących po prostych odcinkach mam w firmie takie auto robi 1000km dziennie głównie autostrada bardzo mało po mieście i miejscach gdzie trzeba dużo "wajchować" auto ma 3 lata więc jakieś 680000 najechane i ze skrzynią nic się nie dzieje. Są też auta które głównie jeżdżą po Polsce te to niestety ale mało które nie miało wymienianej po 300000km skrzyni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ceramizery napewno działają bo sprawdziłem to osobiście. Nie są to jakieś cudowne środki i nie da się nimi "uzdrowić" mocno zużytych podzespołów, nadają sie raczej do ochrony i regeneracji lekko zużytych części metalowych, gdzie wystepuje tarcie. Mój pierwszy kontakt z tym specyfikiem to samochód Ford Sierra 1.8TD, przy prędkości 90 km/h okrutnie wył tylni most. Po zaaplikowaniu ceramizera zgodnie z instrukcją wszystko się uspokoiło bez naprawy. Teraz zalałem profilaktycznie do Astry G 2.0 DTI i też widzę efekty. Ze skrzynią było tak, że czasem zgrzytnęło przy zmianie z 2 na 3, więc zalałem ceramizer i jest spokój. Silnik lubiał wziąc oleju około litra na 10tys.km, zwłaszcza zimą ,a po zalaniu ceramizera przejechałem już prawie 9tys. i nie ubyło nic. Poza tym ciszej pracuje i w trasie udało mi się zmniejszyć zużycie palia do 4,2l/100km przy prędkości około 90km/h. Polecam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coz, trociny tez wysmienicie wyciszaja,raz mialem pprzyjemnosc spuszczac olej z silnika z takim ceramizerem,Gdzies mam jeszcze zdj stiuningowanego filtra

tak powaznie to zaden ceramizer nie zregeneruje elementu mechanicznego,ale sam fakt zalania wplywa na psychike,skrzynie moze jakos podratuje o kilka tys przed naprawa ale w silniku duzo nie pomoze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności