Skocz do zawartości

CERAMIZER SKRZYNIA BIEGÓW VIVARO 2.0CDTI 114km


Gość Mariuszek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość krzysztof55

Na twoją psychikę działają trociny a ceramizer,jak by nie było pomaga.Ja zalałem silnik seramizerem i pracuje dużo lepiej niż przed.

Widziałeś test TVN Turbo ? to chyba nie fotomontaż.Trocin tam nie "zalewali".

Popatrz posłuchaj innych to psychika będzie naprawiona jak po tym preparacie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Oczywiście, że tak. Krzysztof ceramizer to Trociny lat '70 '80 i nie ma sie co oburzać, ale marketing wymagał bardziej wymyślnego schematu działania.trociny sprawdzały sie wyśmienicie, dokładnie jak ceramizer, mosty robiły się ciche, olej ohraniczał swój wyciek itd.

A jak słyszy się, że to przecież ceramika, a stosowana jest w sportach wyczynowych, to już szał

Owszem, ceramizery pomagają, tylko jak? Widziałeś skrzynię biegów od środka? Widzialeś synchronizator? to jaka jest zawartość mosiądzu w ceramizerze? a bloki ich cylindry i ich gładzie? To po co całe to honowanie? A może ceramizer zmienia strukturę oleju? Może dzieki pewnym właściwościom fizycznym zmienia pewne parametry, ale cudu w tym nie ma. A popytaj wśród znajomych mechaników, jakie później cuda wychodzą przy remontach. Chociaż ceramizer jest jednym z mniej inwazyjnych środków. Kiedyś pojawił się pewien środek po zastosowaniu którego wykonanie honowania stawało się niemożliwe, tak utwardzał powierzchnie, że stawała się bardzo krucha. Ale fakt, to nie ceramizer. I sprawa ostatnia pamietaj, że telewizje prywatne żyją z reklam, a taką jest i tvn.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysztof55

material w TVN byl sfabrykowany i sponsorowany

wlasciciel warsztatu sie o tym wypowiadal niedlugo po emisji

Jeżeli jesteś pewny tego co mówisz to wyślij linka z tą rozmową.

Oczywiście, że tak. Krzysztof ceramizer to Trociny lat '70 '80 i nie ma sie co oburzać, ale marketing wymagał bardziej wymyślnego schematu działania.trociny sprawdzały sie wyśmienicie, dokładnie jak ceramizer, mosty robiły się ciche, olej ohraniczał swój wyciek itd.

A jak słyszy się, że to przecież ceramika, a stosowana jest w sportach wyczynowych, to już szał

Owszem, ceramizery pomagają, tylko jak? Widziałeś skrzynię biegów od środka? Widzialeś synchronizator? to jaka jest zawartość mosiądzu w ceramizerze? a bloki ich cylindry i ich gładzie? To po co całe to honowanie? A może ceramizer zmienia strukturę oleju? Może dzieki pewnym właściwościom fizycznym zmienia pewne parametry, ale cudu w tym nie ma. A popytaj wśród znajomych mechaników, jakie później cuda wychodzą przy remontach. Chociaż ceramizer jest jednym z mniej inwazyjnych środków. Kiedyś pojawił się pewien środek po zastosowaniu którego wykonanie honowania stawało się niemożliwe, tak utwardzał powierzchnie, że stawała się bardzo krucha. Ale fakt, to nie ceramizer. I sprawa ostatnia pamietaj, że telewizje prywatne żyją z reklam, a taką jest i tvn.

W tamtych latach trociny wsypywał tylko ten,co chciał oszukać kupującego.Był kiedyś środek teflonowy do silników(nie pamiętam nazwy),ale po zatarciu panewek w polonezie i zastosowaniu go,autko przejechało 400.000 i gdyby nie spadła blacha,to przejechał by może więcej.A jeśli chodzi o zawartość mosiądzu,to przeczytaj dokładnie skąd on się bierze.Owszem,rozmawiałem z kilkoma mechanikami i każdy asekuracyjnie mówi:nie zaszkodzi a może pomóc.

Pozdrawiam.

Edytowane przez krzysztof55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech...

jak się nie mylę to ceramizer to Mo2S czyli związek chemiczny który obniża tarcie tak jak grafit... Czyli pomoże na jakieś 15kkm. Ot cała filozofia. Nanocząstki to w przemyśle, w reklamie wszystko co jest poniżej 100um i to żadna technologia kosmiczna tylko produkt w takiej postaci jest uzyskiwany... Czyli krótko mówiąc reklama, reklama, reklama...

A co do oszukiwania - nie ważne czy to trociny czy ceramizer, jeśli aplikuje przed sprzedażą by poprawić co nie co i nie informuje o tym kupującego to jest zwykłym oszustem...

Jak robisz to dla siebie - nic mi do tego...

Edytowane przez kicaj

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysztof55

Ech...

jak się nie mylę to ceramizer to Mo2S czyli związek chemiczny który obniża tarcie tak jak grafit... Czyli pomoże na jakieś 15kkm. Ot cała filozofia. Nanocząstki to w przemyśle, w reklamie wszystko co jest poniżej 100um i to żadna technologia kosmiczna tylko produkt w takiej postaci jest uzyskiwany... Czyli krótko mówiąc reklama, reklama, reklama...

A co do oszukiwania - nie ważne czy to trociny czy ceramizer, jeśli aplikuje przed sprzedażą by poprawić co nie co i nie informuje o tym kupującego to jest zwykłym oszustem...

Jak robisz to dla siebie - nic mi do tego...

Widać nie czytasz,albo nie chcesz przeczytać,tylko klepiesz cały czas to samo.Skończmy ten temat bo i tak z Twoich wypowiedzi wynika tylko jedno :pustka,pustka i tylko pustka !

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem Krzysztofie skąd te uprzedzenia, nikt nie mówi że ceramizer nie działa, tylko jakie to działanie może mieć zakres, pytasz mnie skad bierze się mosiądz, z huty Krzysztofie, nie z ceramizera, to starałem się powiedzieć. Dlatego on nie regeneruje z tym nie ma nic wspólnego. Co do trocin, znam przypadki, gdzie ludzie na własne życzenie pakowali je do samochodów, beton z gazetami w progi. Tylko później w dyskusji ciężko przyznać się do własnych błędów i wszystko zrzucamy na innych :)

Dlatego rozmawiajmy, nie stawiajmy sobie zarzutów i posłuchaj Kicaja bo głupio nie pisze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Krzysztof55 niech robi co chce, chce wlewać niech wlewa...mnie to nic do tego, ale jak już odpowiada to niech wpierw przeczyta ze zrozumieniem.

Zdania jednak nie zmienię, jeśli ktoś przed sprzedażą wlewa ceramizer żeby zataić usterkę to jest ordynarnym oszustem, takim samym jak przy użyciu trocin.

A jak długo ceramizer działa to można w tym temacie wyczytać.

Nie będę też Pana Krzysztofa55 uczył jak działa ceramizer bo to nie mam na to ochoty, będzie chciał to załatwi sobie w KRK wejście do labu i popatrzy...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysztof55

Pan Krzysztof55 niech robi co chce, chce wlewać niech wlewa...mnie to nic do tego, ale jak już odpowiada to niech wpierw przeczyta ze zrozumieniem.

Zdania jednak nie zmienię, jeśli ktoś przed sprzedażą wlewa ceramizer żeby zataić usterkę to jest ordynarnym oszustem, takim samym jak przy użyciu trocin.

A jak długo ceramizer działa to można w tym temacie wyczytać.

Nie będę też Pana Krzysztofa55 uczył jak działa ceramizer bo to nie mam na to ochoty, będzie chciał to załatwi sobie w KRK wejście do labu i popatrzy...

Czytam wszystko ze zrozumieniem,samochodu też nie sprzedaję.Ja mam swoje racje Pan kicaj swoje i skończmy to przekomarzanie.Czas to wszystko zweryfikuje i oceni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to proszę mi wytłumaczyć dlaczego moja wypowiedź to potrójna pustka...

Widać nie czytasz,albo nie chcesz przeczytać,tylko klepiesz cały czas to samo.Skończmy ten temat bo i tak z Twoich wypowiedzi wynika tylko jedno :pustka,pustka i tylko pustka !

nie wiem co ma czas ocenić, bo ja jak coś się z autem dzieje to płaczę ale płacę i naprawiam za wczasu...

każda grubsza i niespodziewana naprawa boli po kieszeni, ale ponieważ jeżdżę z rodziną nie uznaję półśrodków... auto ma być na 100% sprawne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności