Skocz do zawartości

Gaśnie na benzynie podczas hamowania i skrętu frontera 99 rok 2.2 ben+gaz


Gość kubala4x4

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kubala4x4

Witam serdecznie wszystkich jestem nowy na forum więc z góry przepraszam za błedy . Mam problem z frontera 99 rok 2.2 benzyna + gaz założony jakieś 140 000 km temu firma Stag objawy są następujące jak odpale auto i silnik jest zimny to podczas jazdy moge zachamować i auto nie zgaśnie jak sie rozgrzeje i przestanie pracować na ssaniu to podczas nawet lekkiego hamowania dławi sie i gaśnie i podczas nawet lekkiego zakretu też sie dławi jak wyprostuje tor jazdy to wraca do normy robi to tylko na benzynie i na cieplym silniku auto nie ma żadnych błeduw na kompie podczas jazdy jest rowna moc na benzynie i na gazie nic nie szarpie i wogle jest idealnie wymienilem kable swiece filtr paliwa i powietrza na luzie pracuje idealnie i stad pytanie czy to może być pompa paliwa jesli tak to czemu na zimnym tego nie robi obstawiam tez serwo ale nie wiem jak to sprawdzic bo to chyba cos z cisnieniem bardzo prosze o pomoc Kubala:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kubala4x4

w granicach 800 i sa one stabilne nie faluja ale jak jest zimny to jak dla mnie ma za wysokie w granicach 2000 przez chwile potem spadaja po 20 sek. moze krocej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy chyba ten sam silnik X22XE ale u mnie obroty po odpaleniu zimnego silnika są okolo 1600-1700 i nie spadają tak szybko. Dopiero po paru minutach schodzą na 800 - 900. Podejrzewałbym więc czujnik temperatury na ECU.

Chyba że Frontery tak mają.

 

Próbowałeś po rozgrzaniu silnika ruszać kablami, wtyczkami, wężami ? Czasami ta metoda pomaga ustalić przyczynę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kubala4x4

jest to jakis sposob (z tymi kablami) ale to dzieje sie nie przypadkowo zawsze w taki sam sposob wiec mysle ze jest cos uszkodzonego co nie ma podpiecia pod komputer dlatego nie widac bledu nie wiem jak czujnik temperatury ale pokazuje dobrze i sprawdzalem jego dzialanie specjalnym termometrem (przyklada sie go gdzie chcesz i porownujesz pomiary) i to co pokazuje jest stanem faktycznym ale jeszcze sie tym zainteresuje bardziej moj silnik to x22xe albo SE nie jestem pewien sprawdze po vin i dam znac mi sie wydaje ze jest to cos zwiazanego nie z temperatura tylko z czyms odpowiedzialnym za przechyl auta lub cos z cisnieniem powietrzem pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik masz X22SE lub Y22SE http://www.opel-infos.de/modelle/frontera_b.html

Chodziło mi o czujnik na ECU - sterownik silnika , na zegary jest inny.

Ale faktycznie dlaczego przygasa w przechyłach to zagadka.

Ciekawe czy silniczek pompki paliwa nie jest czuły na takie przechyły? Nie wiem jak masz z dojściem do niego (ja muszę zbiornik demontować) ale jeśli jest łatwy dostęp to też można go sprawdzić.

 

 

 

 

edit

 

odnośnie serwa przejrzyj te tematy http://www.google.com/cse?cx=partner-pub-9700144528837817:xyljnyyogxd&ie=ISO-8859-2&q=w=Szukaj+w+Opel24&ref=#gsc.tab=0&gsc.q=jak%20sprawdzi%C4%87%20serwo

Edytowane przez Kacper

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kubala4x4

zatankowalem dzis do pelna bo zawsze jezdzilem na resztkach max.10 litrow w baku bylo najwiecej i przeszlo wiec mysle ze przyczyna bylo za malo paliwa moze pompa jest czula na mala ilosc paliwa i na przechyly przy resztkach paliwa choc w zadnym aucie tak nie mialem a bylo ich juz 14 bede to jeszcze obzerwowal bo to nie jest normalne a dojscie do pompy nie wiem jakie mam jeszcze nie mialem czasu spojrzec pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odgrzeje kotleta ,okazuje sie temat "dalej na czasie "

Ja nie mówie zeby jeżdzić z piątką paliwa w baku ale jak sie ma gaz to te 15 powinno wystarczyć :[ .

Dziś mnie w..nerwiła sinterka bo gaśnie już przy 10 litrach paliwa .

Jaka może być przyczyna czy źle zamontowałem pompę (wymiana pompy pół roku temu )czy wina pompy .

Efekt ten zaobserwowałem właśnie po wymianie pompy .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd masz pewność że masz te 10 litrów. A na poważnie - w zimie więcej jeżdżę na beni i częściej mam powyżej połowy baku (tankuję do pełna), może przy montażu koszyka coś się przestawiło, wiem trudno sprawdzić bo trzeba opuścić zbiornik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności