Skocz do zawartości

konsekwencje zapomnienia prawa jazdy


wojtekcichy

Rekomendowane odpowiedzi

witam,szukam w sieci wszystkiego na ten temat ale zdania sa podzielone

wczoraj wieczorem przy wjezdzie na autostrade juz na wlocie osiagnolem predkosc autostrady a na koncu wlotu stala mila pani z laserem

oczywiscie dostalem mandat i tu zaczynaja sie komplikacje,mam polskie prawko a poruszam sie po uk,nikt mnie niemoze zmusic do zmiany prawka ale dostalem do mojego zalacznik do zbierania punktow karnych.Teraz w ciagu 7 dni musze wyslac prawko z zalacznikiem do tutejszego wydzialu komunikacji zeby mi naliczyli punkty a oni odesla mi je w ciagu 4 tygodni.normalnie problemu niebyloby gdyby nie swieta,zaplanowalismy se z zona wyjazd do polandii i zastanawiam sie co by bylo gdyby drogowka zatrzymala mnie w polsce do komtroli?

moge pozwolic se na jakis drobny mandat ale jak z punktami?dostane jakies?

czy po kontroli bede musial okazac prawko w komisariacie w poblizu miejsca zamieszkania?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam, na pewno ( jeśli się nie podwyższyli ) 100 zł mandatu za "niemanie" prawka.Ile punktów nie pamiętam.

Musisz mieć przy sobie dowód osobisty ( paszport ) pozwalający na ustalenie danych osobowych , bo upierdliwy policmajster może wziąść auto na lawete , a Ciebie zatrzymać do wyjaśnienia.

Swoja drogą to dziwne , bo mają nas w komputerze , wiedzą , że mamy prawko , ale przepisy zmuszają ich do wręczania mandatów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

moge pozwolic se na jakis drobny mandat ale jak z punktami?dostane jakies?

Tak, jeśli masz zameldowanie w Polsce..

 

czy po kontroli bede musial okazac prawko w komisariacie

Nie..

 

na pewno (...) 100 zł mandatu za "niemanie" prawka

Ja wiem, że za brak dokumentu przy kontroli to 50 za sztukę.. bez punktów.. Za całkowity brak uprawnień - 500.

 

wiedzą , że mamy prawko

A Ty wiesz, że masz mieć dokument przy sobie..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki panowie za info,bede jechal z zona ktora ma prawko,oboje mamy polskie obywatelstwo a co za tym idzie polskie dokumenty tozsamosci,auto tez na polskich blachach.czyli w najgorszym wypadku czeka mnie 100 zl?

Lawety chyba mi nie dadza jesli mam kierowce a auto jest sprawne i mam wszystkie papiery poza prawkiem,rozwazalem tez zgloszenie zaginiecia ale wtedy musialbym leciec do polski po odbior do urzedu komunikacji bo niesadze ze w 2tyg sie wyrobia

no nic w czwartek ruszam,cb moze uchroni przed mandacikiem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak jechałem z zaświadczeniem że prawko zdałem do wymiany. Najbardziej obawiałem się kontroli w Niemczech czy uda mi się wytłumaczyć.

Na szczęście obyło się bez kontroli.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemcy tez mnie troche przerazaja bo w styczniu na ringu berlinskim radarek mnie zlapal a mandat nie przyszedl,co prawda rejestracja byla oblodzona tak ze nawet znaczka PL nie bylo widac ale szyba byla czysta,poruszasz sie po sasiedniej wyspie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Niemcy tez mnie troche przerazaja bo w styczniu na ringu berlinskim radarek mnie zlapal a mandat nie przyszedl,

radar na BAB (A10) to standard... ;)

narazie chyba nie ma dobrejn współpracy pomiędzy PL i DE żeby mandaty przysyłali, ale jeśli cię złapią później to poproszą o zapłacenie i tego mandatu (o ile czytelny ;) )

 

w PL za brak dokumentu 50PPLN 0 punktów i ew. trochę więcej straconego czasu na sprawdzenie uprawnień

za granicą nie wiem. ale jak nię będzie kontroli to się nikt nie przyczepi...

dziwne że masz wysłać prawko... czy mają takie prawo wymagac od ciebie coś takiego? a jak nie wyślesz to co?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość romantyr

Radar na Islandii zrobił mi kiedyś fotkę za przekroczenie prędkości w tunelu.O dziwo po 7 dniach przyszło wezwanie na Policję w Polsce,gdzie jestem zameldowany.Islandzka policja,widać znajdzie każdego :rotfl:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

współpraca między krajami różnie się układa w ramach UE, generalnie należy się spodziewać wcześniej czy później mandatu. Czasem (albo do tej pory zazwyczaj) się to nie opłacało... albo koszta za duże w porównaniu z wielkością mandatu albo nieuchronność zbyt "odsunięta" w czasie ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez niewiem pocoim moje prawko,mam jasno napisane by wyslac prawko z zalacznikiem w ciagu 7 dni od czasu wyystawienia mandatu.z angielskim prawkiem niema takiego problemu,to nie pierwsza taka sytuacja tyle ze wczesniej niemialem wyjazdow a po UK nietrzeba wozic dokumentow,policja nawet sugeruje by papiery trzymac w domu ze wzgledu na bezpieczenstwo.wydaje mi sie ze w przypadku kradziezy auta wlasciciel poprostu by je stracil gdyby dowod bylby w srodku,zakup auta nie rozni sie za bardzo od zakupu wiertarki w tym kraju,wystarczy wyslac czesc dowodu auta w ktory wpisuje sie dane nowego kierowcy i wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności