Skocz do zawartości

buczenie z tyłu i drgania podczas hamowania


Rekomendowane odpowiedzi

Gość plucik4

Witam. Wiem, że już były podobne tematy ale nie znalazłem w nich odpowiedzi. Mam spory problem bo chodzi o to, że podczas jazdy tak powyżej 60-70 km/h coś zaczyna buczeć z tyłu. Myślałem, że to łożyska więc je wymieniłem. Okazało się, że problem nie zniknął. Od pewnego czasu (zanim zaczęło buczeć) podczas hamowania czuć drgania na pedale i karoserii i to raczej przy lekkim hamowaniu. Ktoś pisał, żeby podczas jazdy zaciągać ręczny, żeby sprawdzić czy to tył. No i faktycznie to tylne hamulce. Wymieniłem bębny. Nic to nie dało. Zobaczyłem, że szczęki były założone odwrotnie przeze mnie w zeszłe wakacje, więc poprawiłem je i teraz już są założone dobrze. Szczęki wyglądają ok. Nie ma także wycieków. Problem nie zniknął, dalej szarpie i buczy. Nie wiem już co może być nie tak. Czy opłaca się wymiana szczęk jak później ma się okazać, że to nic nie dało. Nie miałem żądnego spotkanie z dziurami ani krawężnikami, żeby mówić że belka albo piasty są uszkodzone. Nie wiem co już robić, pomóżcie..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marco84

Jesteś pewien , że to tył ?

U mnie też buczało , wymieniłem tylne łozyska i okazało się , ze to jednak przednie prawe ...

A bicie ? Powodów może byc mnóstwo . Najgorsza opcja to maglownica , w corsie ze wspomaganiem częsty przypadek .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Gość DamianCorsaB

chciałbym odświeżyć temat,mam podobny problem przy predkosci 90-120 z tyłu wbuczy strasznie myslalem ze to wina opon ale przelozylem i jest to samo...

jakies pomysły?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DamianCorsaB

Podnieść auto i posprawdzać tarcze i łożyska.

łożyska są w porządku tarcze też,ostatnio zauważylem smar na feldze w przednim kole od strony kierowcy,okazalo sie ze byl to smar wydostający sie z osłony przegubu.Na zime wyczyscilem felgi ze smaru i gdy je teraz znow załozylem nie ma sladow smaru...mozliwe to ze brak smaru w przegubie daje taki dzwiek??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz jeżeli pokazał ci się smar na osłonie od przegubu to musi ona być pęknieta.Gdy już wytarłeś ze smaru to powinieneś sprawdzić jak bardzo jest uszkodzona.

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łożyska są w porządku tarcze też,ostatnio zauważylem smar na feldze w przednim kole od strony kierowcy,okazalo sie ze byl to smar wydostający sie z osłony przegubu.Na zime wyczyscilem felgi ze smaru i gdy je teraz znow załozylem nie ma sladow smaru...mozliwe to ze brak smaru w przegubie daje taki dzwiek??

Nie ma sladów smaru, bo może go nie ma, jeśli wydostał się przez uszkodzoną lub źle założoną opaskę. Sprawdź to lepiej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności