Skocz do zawartości

Światła cofania - Vivaro


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krzysiek325e

Nie.

Skrzynia stara, w tej chwili niestety brak kasy na zabawę w zmiany skrzyń.

Próbuje namierzyć te kabelki, a przynajmniej ten główny, żeby go wywalić z wiązki, a podpiąć pod jakiś mikro, lub nawet zwykły wyłącznik, bo jazda teraz stała się już za bardzo męcząca, i niebezpieczna bez tego czegoś jak światła tyłu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

na schemacie wyglada to tak ze w skrzynce przekaznikow jest kostka po prawej stronie,rozepnij i znajdz pin 3 kable zolte i pin 4 kabel bezowy do czujnika i kabel brazowy do kostki nad nogami z ktorej odchodzi do lamp jako kabel bialy

jeden z kabli na pinie 3 leci do skrzynki bezpiecznikow w aucie konkretnie do bezp. spryskiwacza szyby tylnej,srodkowy rzad,1 os gory

napiecie powinno byc dopiero na zaplonie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek325e

Ja napisze od tyłu, czyli od lamp, ponieważ są rozbieżności w kolorach.
Od lamp idzie powiedzmy kremowy/beżowy . Idzie do kostki nad nogami kierowcy.
Od kostki nad nogami idzie szary do kostki w skrzynce przekaźników.
W skrzynce przekaźników na kostce zamienia się na pomarańczowy. Wychodzi że skrzynki i gdzie dalej idzie to już nie mam pojęcia.
(w skrzynce przekaźników, niech będzie że jest on na 4 pozycji)
I gdzie tego dalej szukać? We wiązce idą już dwa pomarańczowe

post-39682-0-94905600-1385363421_thumb.jpg


Tak to wygląda na zdjęciu.

Zdjęcie kostki w skrzynce przekaźników .

Już mnie to rozbraja, jak się temu przyglądam.

A i nie widzę żeby któryś przewód szedł do skrzynki bezpieczników

Edytowane przez Krzysiek325e

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak,masz racje,to co pisalem jest wlasciwe dla recznej skrzyni

w automacie mamy nieco bardziej rozbudowany schemat,swiatla sa wlaczane kompem skrzyni poprzez przekaznik 602

zielony kabel odpala przekaznik

Edytowane przez wojtekcichy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek325e

Hehe, właśnie chwile wcześniej do można powiedzieć tego samego doszedłem.

Pod przełącznikiem po drugiej stronie, czyli pomijając zielony, a właściwie z czarnym paskiem są dwa żółte.

To są masy?

Jeśli tak to wystarczy do zielonego dać + żeby działało?

A te dwa żółte nie mają połączenia z budą, co mnie trochę zastanawia, a nie wiem gdzie one idą

Edytowane przez Krzysiek325e

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek325e

Zielony idzie do jednego pinu przekaźnika, a po drugiej stronie są dwa żółte. Chodzi mi właśnie o nie.

Jeszcze zastanawia mnie rysunek diody na przekaźniku, czy ma ona jakieś znaczenie.

Schemat diody jest obok cewki (tak jak by omija cewkę) od włączenia czyli od zielonego. Wnioskuje, że to tylko zabezpieczenie dla sterownika, bo ten zielony wychodzi z wtyczki (wydaje mi się że to wtyczka) sterownika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na schemacie jest zolty z pomranczowym do przekaznika,zielony leci z kompa skrzyni pin 41

kolory by sie zgadzaly patrzac na fote kostki wyzej,niewiem skad 2 zolte

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności