Skocz do zawartości

Światła cofania - Vivaro


Rekomendowane odpowiedzi

nie,niedaje masy

+12 na zielonym odpala przekaznik,zolty ma polaczenie fizyczne z pomaranczowym i swiatlo swieci

czyli to samo bedzie jesli na kostce z foty zmostkujesz pin 3 i pin 4

co chcesz skopac jesli niemasz sterownika?niemam zadnej informacji potwierdzajacej ani zaprzeczajacej ze zielonym plynie +12,jest tylko napisane sterowanie przekaznika.napewno nic sie nie stanie jesli powinien byc + a podepniesz - bo cewka nie zareaguje

Edytowane przez wojtekcichy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Krzysiek325e

Tak się właśnie zastanawiam, czy zielonym czasem nie idzie masa.

Moje przypuszczenia są oparte na opisie przekaźnika, no i jednak ten drugi przewód które ja mam dwa są jedna tylko żółte.

Opis przekaźnika przedstawia fotka.

Do pinu 1 (86) powinien iść zielony jeśli by był +, (wnioskuję z opisu na przekaźniku) a idą fizycznie do niego dwa żółte, natomiast zielony idzie do 2 (85)

post-39682-0-49021500-1385363191_thumb.jpg

 

Pisząc żółty ma połączenie z pomarańczowym masz na myśli mój pomarańczowy??? Bo w twoim linku, ja nie widzę żadnej kostki tylko zdjęcie skrzynki przekaźników (jeśli tam powinno być coś jeszcze to powiedz)

 

Edytowane przez Krzysiek325e

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak,na Twojej fotce

2 zielony kabel,sterowanie przekaznikiem

3 pomaranczowy,wyjscie do swiatel

5 zolty +12 z bezpiecznika

wiec raczej masa bedzie sterowala,elektrykiem nie jestem

jesli chcesz moge jutro sprawdzic miernikiem co sie dzieje na zielonym

Edytowane przez wojtekcichy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek325e

Ciekawe tylko dlaczego nie podają co jest do 1 podpięte tym bardziej, że idą dwa przewody.

Z rana wracam do tematu.

Jak zaświeci to dam znać i będę bardzo szczęśliwy, przynajmniej przez chwilę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przekaznik powinien miec 3 nozki,wyzej napisalem ktory kabel do ktorej nozki,na odwrocie niema podpisanych nozek?

napewno to przekaznik 602

czyli te zolte byly polaczone na jednej nozce?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek325e

Na 100 ten co podałeś w skrzynce czyli 602.

Mój ma 4 nóżki, co prawda na schemacie jaki zamieściłeś niema tego (w sensie czegoś do 1 nki).

Dwa kabelki idą do 1.

No przekaźnik żeby zadziałał, to chyba cewka musi dostać i + i -. Bez któregoś nie będzie działać.

Jak się przyjrzysz fotce (mojej) to zobaczysz że przy 1 nce jest znaczek +, a przy 2 ce już nic. Stąd śmiem przypuszczać że zielony to minus, jak jest na 2 ce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacze jutro jak to u mnie wyglada,albo masz ostro namieszane albo moje schematy sa zle

jak tam do tych kabli dotarles?cala puszke wyciagales?

Edytowane przez wojtekcichy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek325e

Zobaczymy, jak to wygląda u Ciebie.

A jeśli chodzi jak dotarłem, to po nitce do kłębka :rotfl:

A tak na serio, to auto wygląda jak bym miał silnik wymieniać.

Tak to jest jak się coś pierwszy raz robi i jeszcze się niema pojęcia gdzie czego szukać.

Zastanawiam się tylko jak to teraz poskładam i ile czasu mi to zajmie.

PS

Tobie też się wolno ten temat ładuje, niezależnie na której stronie???

Bo u mnie to można jajo znieść, inne działają szybko, a ten to ....

Już zdjęcia pozmieniałem na małe, bo myślałem, że to to, ale nie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

schematy sa ok,zagladalem na kable przekaznika i jest pomaranczowy z pinu 3 kostki tej po prawej,ten zolty leci jak na schemacie do 5 nozki przekaznika a z 5 leci do 1,jest go okolo 10cm,dziwne ze tego niema na rysunkach

wyprzedzajac Twoje pytanie po zmostkowaniu pinu 3 i 4 na tej niebieskiej kostce swieca swiatla wstecznego na zaplonie

czyli musisz popatrzec gdzie Ci puscili ten pomaranczowy i odejscie zoltego z 5 nozki przekaznika

narysowalem jak to wyglada od dolu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności