Skocz do zawartości
Optimex

Skorodowane mocowania amortyzatorów przednich Astra H

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dziś zajrzałem pod plastikowe dekielki mocowań przednich kolumn i niestety zobaczyłem pełno rdzy, oczyściłem co się dało ale korozja jest tak poważna że wątpie w możliwość odkręcenia tych nakrętek :( poprostu wszystko jest obrośnięte rdzą. Czy w przypadku braku możliwości ich odkręcenia zostaje tylko cięcie i wymiana amortyzatorów ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jeśli Twoja astra ma mniej niż 10 lat i nie stała w wodzie to napewno da się je odkręcić :-)

U mnie też tak było. Oczyściłem i posmarowałem żeby zabezpieczyć. Życzę Ci tylko takich zmartwień z autkiem:)

Edytowane przez popencjusz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rocznik 2006, przywiozłem z Belgii i raczej w wodzie nie stała :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak oczysciles to mozesz tam nalac troche penetratora i zostawic aby odparowal. ja tez mialem tak skorodowane i kluczem pneumatycznym zeszlo bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie ile kosztuje taka wymiana interesuje mnie sama robocizna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wczoraj poduszka amortyzatora czy łożysko amora nie wiem jak to się fachowo nazywa nawalilo po wiechaniu w nierówność

po otwarciu tego plastiku przy kielichu śruba jest zapadnieta a do tego skorodowane

ile może kosztować wymiana zrobie odrazu dwa bo drugie też jakaś korozja pod tym plastikiem się pojawiła

jakiej firmy częsci są zalecane do astry h i jaki może być koszt wymiany dwóch (robocizna)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mozna sobie kupic odrdzewiacz w sklepie. cos ala kwas solny. posmarujesz pedzelkiem i juztro bedzie sreberko na tych nakretkach i gwintach. Pneumatem powinno bez problemu puscic. Jak nie to w domowych warunkach mozna nawiercic wiertelkiem malym np 3mm tak pomiedzy gwintem a nakretką. mozna podgrzac palnikem i tez pusci. robilem tak kilka razy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja płaciłem 220 za wymiana + zbierzność .Poduszki 204 za dwie sztuki razem 424 pln.N pw masz namiary na poduszki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jaki może być koszt wymiany dwóch (robocizna)
Od 400 w zwyż.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

mam nadzieję że koszt z częsciami nie będzie wyższy niż 400-450 pln

poduszki 2x97 pln ale do tego chyba trzeba jeszcze łożyska dodać 2x ok 40 pln + robocizna

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

koszty 770 pl

amortyzatory przód + poduszki amortyzatorów + robocizna

robocizna 120 pln

skorodowane poduszki fotka http://fotoo.pl//out.php?i=791127_zgnite-poduszki-amortyzatorow.jpg

Edytowane przez gandi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi