Skocz do zawartości

Corsa D 1,3 CDTI obrotomierz


Gość Mateusz D-08

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mateusz D-08

Powiem tak :

Problem się sam rozwiązał ale z moich obserwacji doszedłem do wniosku, że działo się to wyłącznie przy wysokich temperaturach - od września do teraz nie było problemu

 

P.S to tylko subiektywna ocena

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tutaj problem leży po stronie alternatora.. stamtąd musi iść sygnał jak ktoś wcześniej pisał .

 

Wnioskuje tak bo gdy straciło się ładowanie w mojej corsie i altek poszedł na regeneracje po ponownym założeniu obrotomierz nie wariuje;))

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale czytałem o tym że ktoś jeździł bez paska klinowego i obrotomierz chodził.

 

Czy to jest pewne, że Corsa d cdti obrotomierz bierze sygnał z alternatora ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj problem leży po stronie alternatora.. stamtąd musi iść sygnał jak ktoś wcześniej pisał .

 

Wnioskuje tak bo gdy straciło się ładowanie w mojej corsie i altek poszedł na regeneracje po ponownym założeniu obrotomierz nie wariuje;))

:glupek::glupek::glupek::glupek::glupek::glupek::glupek::glupek::glupek::glupek::glupek::glupek::glupek::glupek::glupek:

musi to na rusi ...

zanim cos zaczniesz wnioskowac to sciagnij pasek -sam zobaczysz ile warte te mysli

 

 

z alternatora moze mial brany w 1.7-nie pamietam

a to jest 1.3 jtd/cdti i alternator sluzy tylko do ladowania

pomysl ...jaka bedzie zaleznosc miedzy obrotami silnika a alternatora jezeli alternator ma sprzeglo jednokierunkowe, chyba nie musze odpowiadac bo

to proste jak drut...

 

maksyss sklonny bylbym jednak sciagnac pasek w celu sprawdzenia czy wtedy praca obrotomierza sie nie poprawi ,gdyz nieprawidlowe dzialanie alternatora (regulator) moze sprawiac ze dzialanie elektroniki jest nieprzewidywalne np obrotomierz

 

a test elementu wskazany -upewnisz sie ze potencjometr obrotka sprawny

Edytowane przez mati11294

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość maksyss

Witam,

 

Niestety zdjęcie paska klinowego nic nie pomogło. Zauważyłem że jak samochód stoi na słońcu, nagrzeje się to licznik działa, ale nie wskazuje poprawnych warości.

 

Nie mam tez w okolicy nikogo znajomego co by podłączył auto pod komputer - jedynie serwis opla.

 

A co sądzicie jakbym kupił licznik używany ( ceny od 50 zł ) bo wydaje mi się, że to może być potencjometr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licznik musi być wylogowany, koszt takiego to koło 200zł i do tego musisz mieć kod car-pass i licznik zalogować ponownie u siebie u jakiegoś dobrego elektryka z komputerem i wiedzą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności