Skocz do zawartości

TYLNA KLAPA Opel Sintra - nie da się otworzyć


Gość Mariusz67

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mariusz67

Witam Sintrowiczów! Od niedawna jestem posiadaczem Sintry. Jedną z licznych usterek,które dotychczas udało mi się zauważyć, jest to,że w ogóle nie da się otworzyć tylnej klapy. Wiem,że przed zakupieniem auta przeze mnie,Sintra stała dość długo nieużywana.Już od prawie 3 tygodni "wpryskuję" do zamka tylnej klapy i w otworki przy klamce tylnej klapy(obok oświetlenia tablicy rej.) WD-40,aż wypływa po klapie,ale, jak dotąd,brak efektów.Staram się również poruszać lekko klamką klapy oraz delikatnie ruszać kluczem w zamku(zamek nie obraca się-jest jakby zapieczony)-również bez efektów. Centralny zamek nie do końca dobrze działa- żeby zamknął wszystkie drzwi,używam kluczyka przekręcając zamek w drzwiach kierowcy,a żeby otworzyć auto-wciskam przycisk na pilocie centralnego zamka. Jest to dość kłopotliwa usterka,tym bardziej,że przesuwane drzwi boczne otwierają się chyba zależnie od nastroju,w jakim aktualnie jest Sintra... Jeden ze znajomych sugerował,żeby wyciąć fragment tapicerki tylnej klapy,a później zakamuflować czymś powstałą dziurę,ale to chyba ostateczność. Proszę o jakieś sugestie w tym temacie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeden ze znajomych sugerował,żeby wyciąć fragment tapicerki tylnej klapy

Spróbuj może dostać się od góry odchylając tą tapicerkę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz67

Kacprze,dzięki za tę sugestię! Wcześniej nie przyłożyłem się zbyt mocno do tematu tapicerki,ale rzeczywiście,po pobieżnych oględzinach-da się odgiąć tą tapicerkę ,a w czeluściach tylnej klapy widać nawet jakieś supermechanizmy. W najbliższym czasie będę próbował iść tą drogą, o efektach powiadomię!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość orzeszko

Heh, też tej klapy otworzyć nie mogę... Jest tam jakiejś cięgno zdaje się z siłowniczka centralnego zamka ma mały skok i coś tam tyka ale dalej ni hu hu... Nieraz postawiłbym sinterkę nad przepaścią z ustawioną dzwignią zmiany biegów w pozycji "D" i cegłą na pedale przyśpieszenia :devil2: Jak kolega otworzy to niech się pochwali jak...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość czarodziej72

Witam , ja też miałem problem z moja klapą tylna - ale doszłem do tego-wyjąłem siedzenia i dostałem sie od wewnątrz choć strasznie ciężko było- popsikałem wd40 - poruszałem centralnym zamkiem- póściło - jakby coś piszcie na - [email protected]. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Simek2729

Witam u mnie niestety nie było tak prosto otworzyc klapy musialem zastosowac bardziej drastyczne środki i przy pomocy jak najcienszej tarczy i szlifierki od srodka udalo mi sie przeciac ucho od zamka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Co te Sintry mają z tą klapą.... ma ktoś jakiś pomysł jak ją otworzyć mając dostęp do zamka od góry ? ruszanie cięgła od kluczyka , ani od klamki nie pomaga. :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Właśnie dzisiaj naprawiałem zamek klapy.

 

Odkąd mam Sintrę otwieranie klapy nie chodziło rewelacyjnie i jakiś tydzień temu "padło" całkowicie.

 

Do zamka dostałem się od wewnątrz, odginając tapicerkę od góry (pod szybą).

Trzeba w odpowiedniej pozycji ustawić cięgno zamka (ten sztywny pionowy pręt idący od zamka klamki do zamka.

Następnie trzeba odciągać cięgno z linką na zamku. Gdy nie puszcza trzeba kogoś poprosić, aby odciągał pokrywę od zewnątrz ciągnąć wciśniętą klamkę (tak, jakby się chciało normalnie bagażnik otworzyć).

 

U mnie to nie pomagało, dopiero dodatkowo kilkakrotne zamknięcie i otwarcie centralem i ponowna próba odciągania cięgna z linką i dało radę, a najlepsze to, że mialem wrażenie, że zamek puścił, gdy centralem zamknąłem samochód.

 

Uszkodzenie zamka okazało się bardzo błahe. W zamku jest zapadka (język, który wchodzi w "ucho" na progu klapy) i ona jest powleczona jakby plastikem (gumą) - coś jakby izolacja na kablach. I ten plastik odwarstwił się od stalowego języka, i to odwarstwienie blokowało zapadkę, gdy zamek był zamknięty.

 

Odciąłem na ile się dało ów plastik i zamek działa.

 

Dodatkowo:

- jeżeli klamka bagażnika, gdy otwieracie chodzi niemrawo - ciężko, to trzeba naprężyć całą linkę, tak aby nie była luźna. Naprężyłem ją mocując dodatkowo zaciskiem do kabli.

 

Pozdrawiam

p.s.

dodatkowo w tym samym czasie padły siłowniczki klapy bagażnika i muszę je wymienić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

p.s. dodatkowo w tym samym czasie padły siłowniczki klapy bagażnika i muszę je wymienić.

sorki za off ale jakbyś szukał siłowników to tutaj masz w przystępnej cenie - używki na alle są droższe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności